Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016

Autor: 
Redakcja (mat.organizatora)

Rozpoczęła się szósta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej, której celem jest docenienie indywidualnych osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej gatunkowo i chronologicznie artystycznej muzyki polskiej.

Koryfeusz Muzyki Polskiej jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Jest to nagroda zainicjowana i wręczana przez środowisko muzyczne. Nagroda zostanie przyznana w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa, a w tym roku - po raz pierwszy - również w kategorii Debiut Roku.

Laureaci otrzymują statuetki Koryfeusz Muzyki Polskiej oraz nagrody finansowe ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Gala współorganizowana jest przez Program 2 Polskiego Radia i będzie transmitowana „na żywo” w Radiu i w Internecie.

W roku ubiegłym laureatami nagrody zostali:

Paweł Mykietyn – Osobowość Roku

Otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia – Wydarzenie Roku

Stanisław Skrowaczewski – Nagroda Honorowa