KONKURS: Zikaron Lefanaj - Trzaska/Zimpel/Szamburski/Górczyński

Autor: 
Redakcja

Klarnetowy kwartet Ircha to gwiazdozbiór polskiej awangardy. Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel. Paweł Szamburski i Michał Górczyński - właściwie żaden z tych muzyków nie wymaga dalszego przedstawiania. W studio do zespołu dołączył jeszcze słynny Joe McPhee - niech będzie to wystarczająca rekomendacja dla jeszcze nieprzekonanych. Z resztą zarówno o grupie Ircha, jak i o każdym muzyku z osobna, pisaliśmy już na naszych łamach nie raz. 

W piątek, 30 września o godzinie 20:00, Ircha zagra w Krakowie w Heder Cafe (ul. Józefa 36). Dwa dni i 30 minut później - w niedzielę 2 października, o 20:30 w Warszawie, w Synagodze im. Nożyków (Twarda 6) z programem Zikaron Lefanaj - Pamięć Przede Mną.

Premiera tego projektu odbyła się na początku tego roku w ramach warszawskiego festiwalu Nowa Muzyka Żydowska. 

Tak pisaliśmy o tym koncercie:

Zikaron Lefanaj – z hebrajskiego Pamięć przede mną miało być próbą skonstruowania muzyki żydowskiej ponad doświadczeniem Shoah. Jak rozwinęłaby się, jak brzmiałaby dziś, gdyby nie Holocaust? [...] Płytowe wydanie Irchy intryguje. Koncertowe – pochłania, czaruje. To wielki teatr muzyczny. Na płycie dźwięki klarnetów splatają się w materię, na scenie w żyjący organizm. 

 

Dziś mamy dla Was podwójne zaproszenia na koncert Ircha "Zikaron Lefanaj" do warszawskiej Synagogi im. Nożyków. 

Pytanie konkursowe brzmi: 

Jaki tytuł nosi płyta grupy Ircha z udziałem Joe McPhee?

Odpowiedzi należy przesłać na adres

jazzarium@jazzarium.pl 

do sobotniego wieczoru. 

Życzymy powodzenia i do zobaczenia na koncercie!

redakcja Jazzarium.pl

 


 
Tagi: