KONKURS: Tomasz Stańko New York Quartet już dziś w CSW

Autor: 
Redakcja

To już dziś! Warszawski przystanek na polskiej trasie nowego, nowojorskiego kwartetu Tomasza Stańko. Dziś o 19:00 a potem o 21:00 w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim wystąpią David Virelles, Sławek Kurkiewicz, Gerald Cleaver i Tomasz Stańko. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten koncert, na godzinę 19:00.

Koncert, który odbędzie się dziś w CSW to pierwsza od bardzo dawna szansa na wysłuchanie najnowszych kompozycji Tomasza Stańki. Legenda jazzowej trąbki wraca do stolicy w ramach zaplanowanej z olbrzymim rozmachem najnowszej trasy koncertowej i przywozi ze sobą zarówno swój najnowszy zespół, The New York Quartet, jak i nie prezentowany nigdy wcześniej materiał przygotowywany na kolejną płytę, dedykowaną niedawno zmarłej poetce, Wisławie Szymborskiej.

fot. Marta Ignatowicz www.martaignatowicz.com

Album ten, który zostanie zarejestrowany w czerwcu w Nowym Jorku, to logiczne rozwinięcie pomysłu wspólnych występów genialnej poetki oraz trębacza, zorganizowanych kilka lat temu przez wydawnictwo Znak. Trzy spotkania promujące najnowszy tomik wierszy poetki, zatytułowany „Tutaj”, w trakcie których mogliśmy wysłuchać solowych improwizacji na trąbce do wierszy czytanych przez Szymborską, wywarły ogromne wrażenie na muzyku, który stwierdził w jednym z wywiadów, że „Znaleźć się na jednej scenie z artystką takiego formatu jak Szymborska to tak, jak grać z Milesem Davisem czy Keithem Jarrettem. Muzyka sama wypływała z trąbki”.

To, czy udało się przełożyć poetycką wrażliwość na czysto nowojorskie, wypływające z nieustającej fascynacji miastem brzmienie najnowszego kwartetu Stańki będą mogli Państwo sprawdzić już 24 kwietnia. Występującemu w Sali Widowiskowej budynku Laboratorium artyście towarzyszyć będą: pianista David Virelles, znany między innymi z współpracy ze Stevem Colemanem, perkusista Gerald Cleaver, a także - wyjątkowo podczas kwietniowych występów – Sławomir Kurkiewicz, doskonały kontrabasista, współtwórca Simple Acoustic Trio oraz członek poprzedniego kwartetu Stańki, znanego przede wszystkim z wybitnego albumu „Soul of Things”.

Konkurs: Jak nazywa się kontrabsista, którego usłyszymy na nowej płycie Tomasza Stańko? (w aktualnej trasie zastępuje go Sławek Kurkiewicz).

Na odpowiedzi czekamy do godziny 14:00 pod adresem jazzarium@jazzarium.pl. W temat wiadomości prosimy wpisać słowo "Konkurs". Zwycięzcę powiadomimy mailowo do godziny 14:30. 

Bilety w cenie:

130 złotych - przedsprzedaż
140 złotych - w dniu koncertu

Do nabycia:
tickepro.pl
ticketportal.pl

Tagi: