KONKURS: Marc Ducret w Pardon, to tu

Autor: 
Redakcja

Już dziś, we wtorek 14go stycznia w warszawskim Pardon, To Tu solowy koncert zagra Marc Ducret - jeden z najbardziej twórczych gitarzystów współczesnej muzyki improwizowanej! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie!

Marc Ducret - francuski awangardowy gitarzysta, którego styl określa się jako wysoce oryginalny i ekspresyjny. Profesjonalną karierę muzyka jazzowego rozpoczął w wieku 17 lat. Jest samoukiem, dzięki fenomenalnemu słuchowi opanował również grę na lutni i kontrabasie, okazjonalnie śpiewał również w zespołach o rockowym i folkowym charakterze. Poza jazzową improwizacją interesuje go również Muzyka Nowa oraz eksperymenty brzmieniowe powstające na gruncie elektroniki.

Jako gitarzysta zadebiutował w oktecie Patrice'a Caratini. Nieco później, w 1986 roku zostaje członkiem pierwszej Krajowej Orkiestry Jazzowej. Jego muzyczne dokonania zostają docenione przez jazzowe środowisko: w 1987 r. otrzymuje nagrodę im. Django Reinhardta, zostaje także wybrany najlepszym gitarzystą wg czasopisma "Jazz Hot" w 1988 i 1989 roku.

Swój pierwszy autorski album Ducret nagrywa wraz z Michelem Benitą - kontrabas i Aaronem Scootem - perkusja. Płyta "La Théorie du Pilier" wydana zostaje przez Label Bleu w 1987 roku. Odtąd wszystko toczy się szybko. Marc Ducret dużo nagrywa jako solista, często też jest zapraszany przez innych instrumentalistów. Od 1991 roku francuski gitarzysta regularnie współpracuje z saksofonistą Timem Berne, z którym nagrał aż osiem płyt od 1991 do 1995 roku. 

Aby otrzymać zaproszenie na koncert Marca Ducreta należy jako pierwszy(a) poprawnie odpowiedzieć na pytanie: 

Dzieła którego rosyjskiego pisarza są szczególnie inspirujące dla Marca Ducreta?

Na odpowiedzi czekamy do godziny 17tej pod adresem: jazzarium@jazzarium.pl

Życzymy powodzenia i udanego koncertu!

CO? Marc Ducret Solo
GDZIE? Pardon, To Tu, Warszawa, Plac Grzybowski
KIEDY? 14 stycznia 2014, godzina 20:30
BILETY? 20 PLN

Tagi: