Konkurs, konkurs, konkurs !!!!! Wygraj zaproszenia na koncert Sylvie Courvoisier Trio Double Windsor

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

NIe ma co ukrywać, na koncert tego tria czekaliśmy od dawna. Ich występ podczas ubiegłorocznej edycji Jazz Festival Saalfelden był olśniewający, a płyta, którą wydali kilka miesięcy później znakomita. Teraz Sylvie Courvoisier i jej Double WIndsor Trio zagra w Warszawie 13 czerwca w Studiu Koncertowym im. WItolda Lutosławskiego w ramach cyklu Światowa Scena Jazzarium.

Tak pisaliśmy o koncercie tego znakomitego bandu w Austrii "... działo się i wiele, i fascynująco. Szczególnie na linii fortepian perkusja. Nazwać ten rodzaj porozumienia intuicyjnym byłoby zbyt słabym określeniem. Brawurowe, nawet natchnione interakcje pomiędzy nimi, wyrażane zarówno w podejściu do rytmu, dynamice, intensywności, jak i barwie mogły nawet sugerować pytanie czy aby nie powinien być to tylko duet czy nie wystarczy ich dwoje aby powstał kompletny muzyczny kosmos. Być może tak mogłoby być, być może jednak to właśnie dzięki kontrabasiście, będącemu opoką tria, jego trzonem, pozostała dwójka mogła tak śmiało rozgrywać pomiędzy sobą zamaszystą konwersacje. Nie spodziewałem się takiej muzyki, nie spodziewałem się takiej siły i ekspresji i takiej pewności w grze. Nie sądziłem też, że w jeszcze innym ujęciu usłyszę klasyczne fortepianowe trio, w którym może spinać się świat muzyki współczesnej, z elementami jazzowymi  w, zaryzykuję stwierdzenie,  nowym ujęciu."

Teraz można sądzić, że będzie równie ciekawie, choć w zespole nastpiła zmiana na stanowisku perkusisty. KEnny'ego Wollesen zastąpił... właśnie i to jest pytanie konkursowe:

Kto zastapi w triu Sylvie Courvoisier miejsce perkusisty Kenny'ego Wollesena? 

 

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy pod adresem jazzarium@jazzarium.pl

Mamy cztery pojedyńcze zaproszenia i chętnie się z nimi rozstaniemy.