Konkurs, konkurs, konkurs: Samuel Blazer Quartet w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Autor: 
Redakcja, mat. pras.
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

13-go listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, w Warszawa wystąpi Samuel Blazer Quartet - szwajcarski puzonista znany z łączenia progresywnego postbopu z muzyką dawną. Materiał, który usłyszymy będzie hołdem oddanym Jimmy’emu Giuffre'owi. Zapowiada się sporo pięknej muzyki i z tej okazji mamy konkurs. Wystarczy odpoweidzieć na pytanie i nadesłać prawidłową odpowiedź na nasz redakcyjny adres mejlowy: jazzarium@jazzarium.pl

A pytanie jest takie: Po muzykę jakich kompozytorów z kręgu muzyki dawnej sięgał Blaser w zespole Consort In Motion. 

 

Urodzony i wychowany w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii, zanim przeprowadził się do Berlina, gdzie mieszka obecnie, przez dłuższy czas mieszkał w Nowym Jorku. Dojrzewając w niezwykłym tempie - z solidnego, dwudziestokilkuletniego młokosa stał się po trzydziestce, innowacyjnym wykonawcą i nieustannie poszukującym kompozytorem oraz liderem grupy. Miał już okazje pracować ze szwajcarską  legendą perkusji Pierrem Favre, pianistą Halem Galperem, perkusistą Johnem Hollenbeckiem, saksofonistą Michaelem Blake’m i klarnecistą Françoisem  Houlem. Współpracował też z nagrodzonym Grammy producentem Robertem Sadinem.

Jednak dopiero jako lider grupy, Blaser pokazał się od najmocniejszej strony, zaczynając z 7th Heaven (Between the Lines, 2007) i kontynuując do niedawnego As the Sea (Hatology, 2012), jego drugiego albumu z gitarzystą Marcem Ducretem, basistą Bänzem Oesterem i perkusistą Geraldem Cleaverem. W kolejnym roku Blaser koncertował z dwoma innymi triami: pierwszym, gdzie obok Ducreta wystąpił duński perkusista Peter Brunn, i drugim - z francuskim pianistą Benoit Delbecqiem i amerykańskim perkusistą Gerrym Hemingwayem. Występował także z muzykami, z którymi wcześniej nagrał płytę Consort in Motion (Kind of Blue, 2011): pianistą Russem Lossingiem, belgijskim saksofonistą i klarnecistą Joachimem Badenhorstem, basistą Drewem Gresseem oraz Hemingwayem, który zastąpił zmarłego Paula Motiana z oryginalnego składu. Blaser czas dzieli pomiędzy nagrania i trasy koncertowe ze swoim zespołem i współpracę z innymi muzykami; jego kariera rozwija się bardzo intensywnie i nie zanosi się aby miała zwolnić.

CO? –  Samuel Blazer Quartet "Spring Rain a Tribute to Jimmy Giuffre"
KTO? – Samuel Blazer, Russ Lossing, Drew Gress, Gerald Cleaver
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 13/11/2015, 20:30
BILETY? – 50 zł

Tagi: