Konkurs, konkurs, konkurs Alexander von Schlippenbach Trio i Kawalerowie Błotni na 10. Ad Libitum

Autor: 
Redakcja, mat. pras.
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

16-go października, jutro w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, w Warszawie odbędzie się drugi dzień 10. edycja festiwalu Ad Libitum. Pierwszym koncertem wieczoru będzie występ Kawalerów Błotnych z gościnnym udziałem Wojciecha Błażejczyka. Po nich, na scenie, pojawi się legendarne Alexander von Schlippenbach Trio. I mamy do wygrania bilety na ten właśnie dzień! 

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe i nadesłać odpowiedź na nasz mejlowy adres jazzarium@jazzarium.pl:

Od ilu lat istnieje trio ALexandra von Schlippenbacha?

 

Grupa Kawalerowie błotni powstała w 2001 roku z inicjatywy Jerzego Kornowicza. Łączy w swych działaniach muzykę intuitywną, kompozycję kreowaną na żywo i swobodną improwizację. Występowali na Warszawskiej Jesieni i festiwalu Musica Polonica Nova, ale także w przestrzeni miejskiej, w lasach i na łąkach. Szczególny koloryt brzmienia ich muzyki wynika z użycia instrumentarium muzyki klasycznej i dawnej, śpiewu oraz dźwięków, szumów i efektów elektronicznych.

Alexander von Schlippenbach – pianista, kompozytor, aranżer. Jedna z najważniejszych postaci europejskiej sceny muzyki improwizowanej, free jazzowej. Urodzony w Berlinie w 1938 r. Absolwent kolońskiej ‚Staatliche Hochschule für Musik’. Od połowy lat 60. do najważniejszych realizacji artysty należą: działalność założonej przez siebie Globe Unity Orchestra (w latach 70. i 80. czołowy free jazzowy big-band, z udziałem m.in. Manfreda Schoofa, Kenny`ego Wheelera, Petera Brötzmanna, Alberta Mangelsdorffa, Petera Kowalda, Steve`a Lacy’ego, Anthony’ego Braxtona, Tomasza Stańko), Schlippenbach Trio z Evanem Parkerem i Paulem Lovensem.

Evan Parker – Nagrywając i występując z wieloma wykonawcami, Parker stał się kluczową figurą europejskiego free-jazzu i wolnej improwizacji, a także utorował drogę poszerzonym technikom saksofonowym. Nagrał niezliczoną ilość albumów zarówno solo, jak i jako lider grup; występował i nagrywał z Peterem Brötzmannem (‚Machine Gun’ w 1968), Derek Bailey, Joe McPhee, Anthony Braxton, Cecil Taylor i wieloma innymi.

Paul Lovens – Urodzony w Aachen (Niemcy) w 1949 r. Grając na bębnach już od dzieciństwa, wcześnie zaczął pracować z amatorskimi i dixielandowymi zespołami. Od lat 70. w Trio z Alexandrem von Schlippenbachem i Evanem Parkerem. Członek „Globe Unity Orchestra”. Współpracował z czołówką światowej muzyki improwizowanej i free jazzowej, m.in. z Cecilem Taylorem, Aki Takase, Eugene Chadbournem, Günterem Christmannem, Matsem Gustavssonem i Joelle Leandre.

CO? – 10. Ad Libitum - dzień 2
KTO? – Kawalerowie Błotni: Jerzy Kornowicz, Tadeusz Wielecki, Ryszard Latecki, Mieczysław Litwiński, Tadeusz Sudnik, Krzysztof Knittel, Wojciech Błażejczyk / Alexander von Schlippenbach Trio: Alexander von Schlippenbach, Evan Parker, Paul Lytton
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 16/10/2015, 19:30
BILETY? – 60 zł / 30 zł (ulgowy)
KARNET? – 100 zł / 60 zł (ulgowy)

Tagi: