KONKURS: Eddie Henderson & Tomek Grochot Quintet

Autor: 
Redakcja

Tak jak pisaliśmy już na naszych łamach, jazzowy Mikołaj przyniósł w tym roku do krakowa piękny prezent: z kwartetem Tomka Grochota (Maciej Sikała - sax, Dominik Wania - p, Max Mucha - db, Tomek Grochot - dr) występi legendarny trębacz Eddie Henderson. Rzecz będzie miała miejsce w Mikołajki - 6 grudnia - w sali koncertowej przy ulicy Św. Tomasza. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. 

Eddie Henderson to jeden z najsłynniejszych trębaczy jazzowych, spadkobierca Louisa Amstronga, Milesa Davisa, Freddiego Hubbarda i Lee Morgana.  Grał na stałe z Mwandishi Herbim Hancockiem w jego sekstecie, współpracował ponadto między innymi z takimi sławami, jak Max Roach, Jimmy Cobb, Philly Joe Jones,  Elvin Jones, McCoy Tyner,  Art Blakey  Jazz Messengers, Dexter Gordon, Roy Haynes, Joe Henderson, Victor Lewis, Benny Golson, Billy Hart, Bennie Maupin, Al Foster, John Scofield, Billy Harper i licznymi innymi. Dziś obowiązki profesorskie znakomicie łączy z intensywnym życiem koncertowym, grając  na całym świecie z wieloma muzykami, przede wszystkim z Mingus Big Band, Eddie Henderson Quartet, The Cookers, Billy Harper Quintet, a od chwili nagrania albumu „My Stories” z Tomek Grochot Quintet.

Tomek Grochot to znakomity perkusista, perkusjonista i kompozytor jazzowy,  artysta angażowany przez pierwszoligowych jazzmanów polskich. Jako kompozytor i lider zadebiutował w 2010 r. albumem „My Stories”. Szerszej publiczności znany jest także jako wyśmienity i oryginalny drummer i perkusjonista w projektach Nigella Kennedy’ego, Kroke, Edyty Geppert i Krzysztofa Herdzina (Złota Płyta w 2010 r.) Zdobywca pierwszych nagród podczas konkursów jazzowych w Siedlcach, Radomiu czy Gdyni. Ze swoim kwintetem z udziałem Eddiego Hendersona wystąpił dotychczas m.in. na festiwalach Bielska Zadymka Jazzowa czy Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles.

Aby otrzymać podwójne zaproszenie na koncert Eddie Henderson & Tomek Grochot Quintet należy

1. Kliknąć "lubię to" na facebookowym fanpage'u Tomka Grochota 

2. Na adres jazzarium@jazzarium.pl przesłać prawidłową odpowiedź na pytanie: Który utwór z płyty Tomek Grochot Quintet feat. Eddie Henderson "My Stories" związany jest z Meksykiem?

Życzymy powodzenia!

 

 

Tagi: