KONKURS: Dni Muzyki Nowej - dzień 1

Autor: 
Redakcja

Już w najbliższy czwartek, 16go stycznia rusza zimowa edycja Dni Muzyki Nowej. Organizowany przez gdański Klub Żak cykl koncertowy prezentuje perły i znaleziska ze świata muzyki współczesnej. W ramach trzech wcześniejszych edycji cyklu usłyszeć mogliśmy m.in. Kronos Quartet, Nilsa Frahma, Huschkę i Hilary Hahn czy Lubomyra Melnyka. Bohaterami tegorocznej edycji będą fortepian i skrzypce.

W tym roku festiwal zauinauguruje koncert nowo-powstałej orkiestry SINFONIETTY POMERANIA, założonej przez Andrzeja Dziadka - uznanego kompozytora muzyki współczesnej, dotychczas działającego na Śląsku. Program - złożony z prawykonań i premier - stworzony dla Dni Muzyki Nowej będzie debiutem scenicznym zespołu.

SINFONIETTA POMERANIA prowadzona przez młodego, wybitnie utalentowanego dyrygenta i kompozytora Tadeusza Dixę, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, jest nowym, wyjątkowym zjawiskiem w przestrzeni kultury muzycznej Pomorza. Tworzą ją wybitni trójmiejscy instrumentaliści, nierzadko laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, na co dzień realizujący również karierę solową. To, co bez wątpienia wyróżnia orkiestrę, to właśnie najwyższe kwalifikacje poszczególnych muzyków i ogromna pasja wykonawcza młodego zespołu. Członków orkiestry połączyła wspólna idea utworzenia nowoczesnego zespołu, otwartego na różnorodne muzyczne kierunki oraz tendencje twórcze i wykonawcze. W tym zakresie szczególną wagę muzycy przywiązują do promocji muzyki nowej.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten koncert! Aby je otrzymać wystarczy jako pierwszy(a) poprawnie odpowiedzieć na pytanie: 

Jaki artysta otworzył pierwszą edycję festiwalu Dni Muzyki Nowej?

Na opdowiedzi czekamy do jutra do godziny 9tej pod adresem: jazzarium@jazzarium.pl

Powodzenia i udanego koncertu!

 

Tagi: