Konkurs! - Art of Improvisation 2015

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Art of Improvisation - festiwal będący czymś znacznie więcej niż prezentacją koncertową. Dla miłośników muzyki improwizowanej to rodzaj święta, które choć może nie ma charakteru święta narodowego to jednak na mapie zdarzeń artystycznych jest czymś wyjątkowym.

Zwykliśmy postrzegać atrakcyjność festiwalu spoglądając na listę koncertujących na nim muzyków. Tu Art Of Imprvisation może pochwalić się sporymi osiągnięciami. Występował tu Evan Parker, Agusti Fernandez, Mathew Shipp, William Parker Alexander von Schlippenbach i wielu innych. Podczas tegorocznej edycji szczególnie intersujący wydaje się projekt wykraczający poza czysto muzyczną improwizatorską dziedzinę Help Me To Crash, którym pożemy cieszyć się dzięki inicjatywie zarówno organizatora CK Agora, jak i wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandii. 

Ale jedynm z najważniejszych kryteriów tej wyjątkowości są bez wątpienia konkursy. Dla improwizacji rozumienaje szerzej niż jazzowa, to być może jedyne miejsce, gdzie młodzi muzycy mogą zaprezetować nie tylko swoje poglądy muzyczne, ale również zagrć ze soba w różnych konfiguracjach i na sam koniec wywalczyć koncert, na głównej scenie festiwalowej w roku nastepnym.

Przyjeżdżają tu ważne, a czasami wręcz wybitne postaci świata muzyki, grają koncerty, ale także dzielą się swoją wiedzą podczas warsztatów. W tym roku zajęcia poprowadzi Michael Zerang. W poprzednich latach byli to.... No właśnie

Prosimy wymienić przynajmniej dwoje artystów, którzy w ubiegłych latach poproswadzili warsztaty w ramach Art Of Improvisation festival.

Mamy 5 karnetów, którymi z radością obdarujemy wszystkich, któzy prawidłowo odpowiedzą na konkursowe pytanie i prześlą nam ją na nasz redakcyjny adres jazzarium@jazzarium.pl