KONKURS! “3 Nights with… “: Inner Ear w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja

Od 25 do 27 listopada, w Pardon, To Tu rezyduje Resonance Ensemble pod wodzą Kena Vandenmarka. Dziś, w ostatnim dniu na scenie pojawi się formacja Inner Ear na czele z Mikołajem Trzaską. Jazzarium.pl przygotowało dla swoich czytelników podwójne karnety. Konkurs - dzień trzeci.

Czekamy dziś na dwóch zwycięzców, którzy otrzymają podwójne zaproszenia na koncert. Oto pytanie trzecie:

Co łączy Per-Ake Holmlandera i Świętego Mikołaja?

Na odpowiedź czekamy pod adresem: jazzarium@jazzarium.pl dzisiaj do godz. 16.00. Tradycyjnie w tytule prosimy o hasło: KONKURS. PARDON, TO TU

 

Osobą odpowiedzialną za stworzenie Inner Ear jest amerykański saksofonista i kompozytor Ken Vandermark. Choć osobiście nie uczestniczy w projekcie, to z jego inicjatywy muzycy spotkali się po raz pierwszy w 2008 roku w czasie pierwszej trasy orkiestry Resonanse, którego wszyscy są członkami. Wtedy właśnie postanowili powołać do życia kwartet o nazwie Inner Ear. Z chicagowskim perkusistą Timem Daisym, Mikołaj Trzaska miał okazję już wcześniej koncertować po Niemczech, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Również z nowojorskim puzonistą Stevem Swellem Trzaska nawiązał bliższą współpracę, m.in. zagrali wspólną trasę po USA.

Muzyka, którą wykonuje kwartet, to nic innego jak kontynuacja starej tradycji improwizowanego jazzu, poszerzona o świeże spojrzenie współczesnych muzyków pochodzących z różnych krajów świata. Muzyka kwartetu jest świadectwem, że jazz jest wciąż źródłem inspiracji i nie stał się jedynie dobrze sprzedającym się towarem na rynkach muzycznych. Kwartet łączy rozmaite tradycje - jazz, sonorystykę i muzykę współczesną  Na styku tych tradycji mamy do czynienia z generowaniem nowego, intymnego świata muzycznego. Główną ideą zespołu jest forma dialogu akustycznych instrumentów. Podczas improwizacji muzycy przyjmują różne rodzaje narracji muzycznej, od roli akompaniatorów, którzy z poszczególnych fraz budują skomplikowane struktury, do roli solistów.

Inner Ear czyli:

Mikołaj Trzaska – (PL) sax, clarinets
Steve Swell – (US) trombone
Per Åke Holmlander – (SE) tuba
Tim Daisy – (US) drums

 

CO? Koncert „3 Nights with Improvised Music”

GDZIE? Pardon, To Tu

KIEDY? 25-27 listopada 2013 (poniedziełek-środa) godz. 20:30

BILETY: 1 dzień – 25 zł, karnet 3 dni – 60 złwww.pardontotu.pl