Konikiewicz@Transgroove Trio wystąpi w Forcie

Autor: 
Redakcja

14. kwietnia w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbędzie się koncert Konikiewicz@Transgroove Trio w ramach projektu „Jazz w Forcie”. Trio wystąpi w składzie Wojciech Konikiewicz, Marcin Lamch i Frank Parker.

Wojciech Konikiewicz jest kompozytorem muzyki współczesnej, elektronicznej, filmowej, i teatralnej. Współpracuje z artystami z wielu krajów – od Japonii po USA. Ponadto jest członkiem Rady Artystycznej ekskluzywnego amerykańskiego stowarzyszenia ISIM, w którym zasiada obok artystów takich jak m.in. Dave Liebman, Steve Coleman, Archie Shepp, Geri Allen.

Konikiewicz swobodnie porusza się po, zdawałoby się odległych od siebie światach – od fortepianu solo, przez plenerowe koncerty/spektakle muzyki elektronicznej dla wielotysięcznej publiczności, składy jazzowe – m.in. znany projekt Tribute To Miles Orchestra do współpracy z plejadą polskich (m.in. Ciechowski, Janerka, Lipiński, Brylewski) i zagranicznych artystów rockowych (m.in. Ian Paice, Dr.Das, J.J.Burnell), w tym m.in. udziału w nagraniu płyty znanego brytyjskiego kolektywu Asian Dub Foundation (gościnnie wystąpiła na niej także Sinead O' Connor). Ma w dorobku kilkadziesiąt płyt wydanych zarówno w Polsce, jak i za granicą, które zbierają znakomite recenzje w światowej (The Wire, Jazzwise, The Guardian) i polskiej prasie.

Pozostała część składu to dwaj wybitni muzycy, tworzący sekcję rytmiczną: basista Marcin Lamch współpracujący m.in. z Januszem Yaniną Iwańskim, duetem Lipnicka&Porter i Voo Voo oraz znakomity amerykański perkusista Frank Parker, znany ze współpracy m.in. z Kurtem Ellingiem, The Chicago Jazz Ensemble, Patricią Barber i wieloma innymi gwiazdami.

14.04.2013,  Warszawa

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, godz. 19.00

Blety 35 zł (rezerwacje biletów: rezerwacje@nowyfort.pl, tel. 507 670 075)