Koncert Tomasz Stańko New York Quartet w niedzielę w Dwójce

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina

W najbliższą niedzilę (28 lipca) TVP2 pokaże koncert Tomasz Stańko New York Quartet, inaugurujący tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Początek koncertu o 22:50. 

W dniu otwarcia 7. edycji Festiwalu „Dwa Brzegi” rynek w Kazimierzu Dolnym zamieni się w salę koncertową pod gwiazdami, na której wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet z programem inspirowanym poezją Wisławy Szymborskiej. W sobotę koncertu będzie można usłyszeć na żywo w Kazimierzu - a w niedzilę obejrzeć w telewizji. 

Lekturze słów Wisławy Szymborskiej zawdzięczam wiele pomysłów i inspiracji. Spotkania z Nią i współgranie z Jej poezją nadały rozmach także i tej muzyce, którą chciałbym z szacunkiem dedykować Jej pamięci – mówi Stańko, muzyk, który przez tygodnik „New Yorker” został okrzyknięty jednym z najbardziej oryginalnych i twórczych współczesnych trębaczy jazzowych.

To idealny przykład zbiorowej improwizacji, gdzie muzyka gna przed siebie w trakcie głębokiej wymiany zdań, a poczucie współodpowiedzialności przypomina role członków kwartetu smyczkowego – mówi o albumie producent, Manfred Eicher. W skład zespołu, oprócz samego Stańki, wchodzą David Virelles (fortepian), Thomas Morgan (kontrabas) oraz Gerald Cleaver (perkusja). 

Tomasz Stańko New York Quartet (muzyczna inauguracja Festiwalu Dwa Brzegi) – niedziela, 28 lipca, godz. 22.50, TVP2.

Tagi: