Koncert i spotkanie z Anną Gadt w EMPIK-u Junior

Autor: 
Redakcja

Płyta „Breathing” Anny Gadt ukazała się niedawno nakładem wytwórni Universal Music Polska. A oto już jutro, 6 grudnia, możliwość posłuchania piosenek z albumu na żywo podczas koncertu oraz spotkanie z artystką w EMPIK-u Junior w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Mateusz Szymkowiak.

Anna Gadt cieszy się trzecią płytą w swoim artystycznym dorobku. Ci wszyscy, którzy poznali jej poprzednie albumy, są z pewnością najbardziej zaskoczeni. "Breathing" to w przypadku Anny Gadt - nowe otwarcie. Bez standardów jazzowych, z własnymi kompozycjami, zaskakującą muzyką, w której jest czas, miejsce na dla słuchacza. W jej nagraniu Annie towarzyszli Łukasz Ojdana - fortepian, Maciej Garbowski - kontrabas i Krzysztof Gradziuk - perkusja czyli słynne RGG.

Oddychanie to jedna z trzech funkcji niezbędnych do życia. Całkowicie naturalna i nieodzowna, podobnie jak potrzeba swobodnej wypowiedzi poprzez improwizację. Nic bowiem nie zastąpi spontaniczności reakcji i możliwości poznania drugiego człowieka, z którą mamy do czynienia i którego jesteśmy świadkami podczas słuchania, bądź tworzenia muzyki jazzowej.

Najnowszy album Anny Gadt - "Breathing" wychodzi na przeciw takiemu spojrzeniu na wokalistykę jazzową. Tematy są punktem wyjścia do wspólnego grania i "bycia". Album wypełnia dziesięć autorskich kompozycji artystki oraz zaskakująca interpretacja tekstu Mirona Białoszewskiego - "Liryka Śpiącego" do muzyki Macieja Garbowskiego. W całości przenikają się słowiańska melancholia i skandynawski nastrój kojarzony z płytami monachijskiej wytwórni ECM. Muzycy towarzyszący artystce to znane jazzowej publiczności trio RGG.

KTO? Anna Gadt „Breathing”
GDZIE? Empik Junior, Warszawa, Marszałkowska 116/122
KIEDY? 6 grudnia, 18.00
wstęp wolny