Koncert Audiofeeling Trio Pawła Kaczmarczyka na żywo przez internet

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
senkowski.pl

Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio 18 listopada zagrają koncert w Radiu Łódź. Pianista zagra z towarzyszeniem kontrabasisty Macieja Adamczaka i perkusisty  Dawida Fortuny. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a dla tych, którzy nie zdołają uczestniczyć bezpośrednio, koncert będzie transmitowany za pośrednictwem internetu. Koncert zainauguruje działalność sklepu z muzyką nie tylko jazzową "ALE JAZZ!"

Paweł Kaczmarczyk to jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman, nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego. Jest ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę gry. Jeszcze jako licealista zaczął wraz ze swym zespołem brać udział w festiwalach jazzowych, zdobywając pierwsze wyróżnienia i nagrody. W roku 2000 rozpoczął nieformalną edukację pod egidą legendarnego jazzmana Janusza Muniaka, w którego zespole gra gościnnie do dzisiaj.

Wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Zarówno jego pierwsza płyta "LIVE” (Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio), jak i kolejna „Audiofeeling” zebrały pozytywne recenzje, lecz dopiero album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery.

Paweł Kaczmarczyk został tym samym trzecim polskim muzykiem (po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim - ECM) nagrywającym dla tak prestiżowej wytwórni w roli lidera własnego zespołu. Płyta została „Albumem Roku” według czytelników Jazz Forum, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku”. Obecnie artysta intensywnie koncertuje ze swoim zespołem PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING BAND, a także udziela się gościnnie w innych zespołach i projektach, m.in. autorskim Directions In Music – cykl koncertów prezentujących twórczość wybitnych kompozytorów i instrumentalistów światowego jazzu. Do projektu zapraszani są muzycy tematycznie związani z twórczością prezentowanego artysty, natomiast sekcję rytmiczną tworzą  muzycy z zespołu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band.

18.11.2012, Łódź

Radio Łódź, g. 20:00

Wstęp wolny

Zaproszenia: koncert@radiolodz.pl

POSŁUCHAJ PRZEZ INTERNET:http://www.radiolodz.pl/serwis/index.php?id=894