Kompaktowa premiera kIRka w Kosmos Kosmos

Autor: 
Redakcja

kIRk to bez wątpienia objawienie minionego roku na polskiej scenie muzycznej. Choć pisaliśmy i o ich albumie "Msza Święta w Brąswałdzie", koncercie a nawet prezentowaliśmy ich teledysk, dopiero teraz na sklepowe półki trafia ich osławiony album w postaci płyty CD (wcześniej dostępny był tylko na analogu oraz w mp3). Z tej okazji panowie Bartnik, Dokalski i Kalinowski zapraszają 1 marca do klubu Kosmos Kosmos na specjalny koncert!

Sami piszą o sobie tak:

Twarde, elektroniczne bity osadzone w organicznej strukturze. Rozedrgana trąbka wybrzmiewa wspólnie z chropowatymi skreczami. Techniczna dokładność splata się z jazzowym wolnomyślicielstwem i hip-hopową bezkompromisowością. Każdy ich koncert to continuum dźwiękowe. kIRk wpierw buduje rozedrganą przestrzeń, by móc potem deformować ją i przeistaczać w coraz to nowe kompozycje. Chodzi o poszerzenie granic ekspresji, o scalenie brzmienia syntetycznego i organicznego.

My o nich pisaliśmy tak:

Świat “Mszy...” jest niepokojący, ale swoją tajemniczością przyciąga. Dla jazzowego słuchacza, przewodnikiem po nim będzie dźwięk trąbki, który co i raz poddawany jest ambientowym modulacjom. Spokojnie rozwijające się kompozycje pozwalają wsłuchać się w dźwięki elektroniczne - oszczędny, beat, charakterystyczne zadziorne sample filmowych linii dialogowych, scratche, i całą paletę preparowanych dźwięków, mających w sobie swoiste analogowe ciepło.

START: 21:00
WSTĘP: 15 zł.

1.03.2012, Kosmos Kosmos, Warszawa ul. Koszykowa 55

Album kupić można za pośrednictwem serwisu seeyousoon.pl

Tagi: