Komeda & My World - Nigel Kennedy na X. Ethno Jazz Festivalu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W ramach X. Ethno Jazz Festival, usłyszymy premierowy koncert Nigela Kennedy'ego z utworami Krzysztofa Komedy. Wrocławski koncert skrzypka odbędzie się 11-go czerwca w hali Orbita.

Komeda to najnowszy projekt Nigela Kennedy'ego.  W skład zespołu wchodzą oprócz lidera: Paweł Tomaszewski, Tomek Kupiec i Adam Czerwiński. W programie znajduje się kilka wybitnych opracować utworów naszego kompozytora. „Moja Ballada”, „Crazy Lady” czy „Ballad for Berndt” to tylko niektóre z propozycji. Kennedy genialnie uchwycił ducha muzyki Komedy i potwierdził tym jak bardzo jest związany z naszym krajem również emocjonalnie. Skład instrumentalny powoduje, że muzyka Krzysztofa Komedy brzmi świeżo i nowocześnie.

Nigela Kennedy urodził się i wychował w rodzinie muzyków, wykształcił się w społeczności muzyków, i to właśnie muzyka otworzyła mu drogę do międzynarodowej kariery. Kennedy jest obecnie jednym z najpopularniejszych skrzypkiem na świecie, a jego płyty sprzedają się w rekordowych nakładach. Jego technika, talent i nieodparty sceniczny urok pozwoliły mu wnieść świeżą perspektywę zarówno do repertuaru klasycznego, jak też współczesnego.
Kennedy zostawia ślady swojego talentu nie tylko w muzyce klasycznej. Wielką popularność zdobyło jego odświeżenie twórczości Jimiego Hendrixa, które na prośbę spadkobierców wielkiego gitarzysty nagrał na płycie będącej hołdem dla kultowego bluesmana. Przełomowy krążek The Kennedy Experience wypełniają improwizowane utwory oparte na kompozycjach Hendrixa.
Wkład Kennedy'ego w świat muzyki rockowej obejmuje kolaboracje z wieloma artystami takimi jak: Sir Paul McCartney, Kate Bush, zespół The Who, czy wokalista Led Zeppelin Robert Plant.

Pomiędzy koncertami artysta dzieli swój czas pomiędzy domami w Anglii i Polsce, gdzie mieszka z żoną, Agnieszką. Małżonkowie współpracowali ostatnio przy nowej płycie Kennedy'ego pt. My World, na której znalazła się muzyka do nowej wersji sztuki Czechowa „Trzy siostry” autorstwa Kennedy'ego.
Na płycie My World znalazły się również utwory będące hołdem dla pięciu muzyków i artystycznych mentorów Kennedy'ego, którzy wpłynęli na jego życie, pomagając mu na jego drodze twórczej.

CO? – X. Ethno Jazz Festival: Komeda & My World 
KTO? – Nigel Kennedy, Paweł Tomaszewski, Tomasz Kupiec, Adam Czerwiński
GDZIE? – Hala Orbita, Wrocław
KIEDY? – 11/06/2017, 20:00
BILETY? - 250 zł - VIP / 150 zł – I miejsca / 120 zł – II miejsca / 90 zł - III miejsca / 60 zł - wejściówki 

Tagi: