Kenneth Dahl Knudsen Group na Before Festiwal Źródła Nowych Talentów

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W jazzowym kalendarzu niedłogo pojawia się nowe wydarzenie, jakim będzie pierwsza edycja festiwalu Źródła Nowych Talentów jazz&literatura. Na sam festiwal przyjdzie nam jeszcze poczekać do października, ale organizatorzy postanowili dać przedsmak, czego możemy się spodziewać na jesieni. Już jutro, 20-go lutego, w chorzowskim Miejskim Domu Kultury Batory, w ramach Before Festiwal Źródła Nowych Talentów wystąpi Kenneth Dahl Knudsen Group.

Kenneth Dahl Knudsen Group to międzynarodowy kwintet złożony z młodych, zdolnych muzyków pod przewodnictwem duńskiego kontrabasisty i kompozytora Kennetha Dahla Knudsena. Zespół gra współczesny europejski jazz o skandynawskim rodowodzie, z dużą dawką improwizacji. Obecnie stały skład tworzą: nominowany do Fryderyków 2013 Tomasz Dąbrowski – trąbka i balkanhorn, Ramiro Olaciregui (Argentyna) – gitara, Eyal Lovett (Izrael) – fortepian, Maxence Sibille (Francja) – perkusja, Kenneth Dahl Knudsen – kontrabas oraz kompozycje i aranżacje.

Kenneth ze swoją grupą wydał dotychczas dwie płyty, debiutancki, bardzo dobry album „Strings Attached” i „Clockstopper”, będący osobistą muzyczną opowieścią o strachu przed utratą czasu i o fascynacji nim. Materiał na płytę został zarejestrowany w Skyline Studios na Manhattanie, a do współtworzenia jej Kenneth zaprosił m.in. nominowanego do nagrody Grammy Johnathana Blake’a i Jaleela Shawa. Album “Clockstopper” zyskał uznanie zarówno publiczności, jak i krytyki, a Knudsen został doceniony za śmiałe, nowoczesne kompozycje. W Polsce Kenneth występował kilkakrotnie, w warszawskim klubie jazzowym Pardon, To Tu i w Blue Note w Poznaniu.

Tagi: