Karl Berger: In A Moment - Music for Piano and Strings – trzecia cześć fortepianowego cyklu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Karl Berger należy do grona tych artystów, którzy mieli szczęscie współtworzyć wielką historię jazzu. Współtworzył i zakładał Creative Music Studio. Blisko działał z takimi legendami jak Don Cherry, Ornette Coleman, Gato Barbieri czy Anthony Braxton i zapisał się jako jeden z pionierów muzyki kreatywnej i znany jest jako jeden z najwybitniejszych żyjących wibrafonistów.

Od kilku lat wydaje swoją najnowszą muzykę pod skrzydłami Johna Zorna i jego oficyny Tzadik Records, ale nie w roli wibrafonisty, ale jako pianista. Do tej pory ukazały się dwa albumy Strangely Familiar prezentujący solowy recital fortepianowy zawierający 17 miniatur, wcześniej ukazała się płyta „Gently Unfamiliar” w triowym składzie z Joe Fondą na kontrabasie i Harveyem Sorgenem na perkusji. Teraz po raz na trzeci i ostatni fragment cyklu zatytułowany „In The Moment – Music For Piano And Strings”.

Tym razem więc mamy  formułę fortepianu, któremu towarzyszą instrumenty smyczkowe. W składzie zespołu towarzyszącego Bergerowi odnajdziemy ważne nazwiska nowojorskiej sceny muzycznej: Ken Filiano – kontrabas, Tomas Ulrich i Gabriel Dresdale  na  wiolonczelach, altowioliści Jason Kao Hwang i Larry Packer oraz skrzypaczka Sana Nagano.

Przed nami więc domknięcie cyklu nagrań Karla Bergera – pianisty i być może równie fascynujące nagranie jak dwa poprzednie.

Tagi: