Kapitan Planeta zagra Milesa Davisa!

Autor: 
Redakcja

Don Cheadle, aktor, który w swym dorobku ma m.in. role Kapitana Planety, Pułkownika Jamesa Rhodesa w filmowej sadze o Iron Manie czy Detektywa Grahama Watersa w „Mieście gniewu” wcieli się w główną rolę w filmie „Miles Ahead”, opowiadającym o życiu Milesa Davisa. Partnerować mu będą m.in. Zoe Saldana (odtwórczyni głównej roli w filmie o Ninie Simone) i Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi w "Gwiezdnych Wojnach").

Cheadle w pełni zaangażował się w powstanie filmu o Milesie. Jest współautorem scenariusza (razem ze Stevenem Baigelmanem, odpowiedzialnym m.in. za „Get on Up” - biografię Jamesa Browna), producentem a także reżyserem filmu. Zdjęcia do filmu ruszą tego lata w Cincinnati.

O planach realizacji tego filmu pisaliśmy na łamach Jazzarium.pl przeszło rok temu. Pierwsze plany na ten temat pojawiły się już w 2007 roku. 3 lata później do ekipy dołączył Herbie Hancock, który ma odpowiadać za muzyczną warstwę filmu.

Chcemy zrobić taki film, w którym sam Miles chciałby wystąpić - mówił wtedy aktor w wywiadzie dla Wall Street Journal. Fabuła rozgrywać ma się w roku 1979, czyli w czasie, kiedy Davis nie grał. W inscenizacji pojawić ma się wątek romantyczny - romansu Trębacza z Cicely Tyson.

By lepiej przygotować się do roli Cheadle uczy się grać na trąbce. Pomaga mu w tym sam Wynton Marsalis

 

Tagi: