Jutro w Jazzarium Cafe Duo Dominik Strycharski i Stefan Orins!!!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Adam Benek / Philippe Lenglet

Doministry, czyli Dominik Strycharski otworzył przeszło miesiąc temu sezon koncertowy w Jazzarium Cafe, mocnym uderzeniem w duecie z kontrabasistą Jackiem Mazurkiewiczem. W najbliższy wtorek zawita do nas ponownie, tym razem z gościem z Francji - pianistą Stefanem Orinsem.

Dominik Strycharski - kompozytor, flecista, wokalista, improwizator. Stworzył muzykę do niezliczonej ilości spektakli teatralnych - w tym też teatrów tańca! - oraz wielu filmów. Działa zarówno solo (jako Doministry), jak i w projektach: własnym Pulsarus, oraz Kostas New Progrram czy Max Klezemer Band. Współpracuje m.in. z teatrem, Bretoncaffe, Wojciechem Klemmem, Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwicińskim, Jerzym Mazzollem, Adamem Pierończykiem, Melba Kolektyw, Frantzem Hautzingerem, Rafałem Dziemidokiem, Kazuchisa Uhichashi i wieloma, wieloma innymi.

Stefan Orins - pianista i kompozytor. Ur. 1970 we Francji. Jeden z twórców Circum Collective, kolektywu muzyków jazzowych i improwizatorów, i wytwórni płytowej Circum - Disc. Założyciel Stefan Orins Trio, gdzie gra z Christopherem Hache na kontrabasie i bratem Peterem Orinsem na perkusji, z którym nagrał 3 płyty, świetnie przyjęte przez jazzową krytykę. Trio zagrało wiele koncertów w tym tournee po Szwecji i Belgii. Od 2010 gra w zespole MaxKlezmer Band. W 2011 został również członkiem Pulsarusa, zespołu Dominika Strycharskiego. Gra również w zespole Impression który poza muzykami tria ma również w składzie Oliviera Benoit na gitarze i Christiana Pruvosta na trąbce, oraz jest członkiem zespołów Circum Grand Orchestra, Feldspath and Jean-Pierre Fourment trio. Gra również muzykę skomponowaną do filmów niemych którą sam skomponował.

Wysoki poziom emocji zapewniony!

Gorąco zapraszamy!

Jazzarium Cafe, godz. 21:00.