To już jutro! Anthony Braxton i jego Diamond Curtain Wall Quartet w Polskim Radiu

Autor: 
Redakcja

Anthony Braxton wirtuoz saksofonu altowego, multiinstrumentalista, kompozytor i konceptualista działający na scenie od ponad czterech dekad, jeden z najbardziej kreatywnych artystów zagra jutro na Ad Libitum o godz. 20:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ze swoim Diamond Curtain Wall Quartet.

Dyskografia saksofonisty obejmuje ponad 100 albumów, z czego kilka - 3 Compositions of New Jazz, Dortmund 1976, Creative Orchestra - uznanych zostało za kamienie milowe muzyki jazzowej. W obszarze jego zainteresowań znajduje się zarówno jazz, jak i muzyka współczesna, etniczna, swobodna improwizacja. Uznany za jednego z najważniejszych twórców muzyki amerykańskiej, w 1994 roku został stypendystą MacAthur Fellowship przyznawanego geniuszom. Urodzony w Chicago w 1945 roku, odebrał gruntowane wykształcenie zwieńczone doktoratem z filozofii. Dziś na stałe mieszka w Nowym Jorku, jest nie tylko czynnym muzykiem, ale także wykładowcą w klasie kompozycji Wesleyan University. Od lat występuje w najbliższym gronie swych wychowanków. Taki charakter ma także formacja Diamond Curtain Wall Quartet.

Jutrzejszego wieczoru skład kwartetu stworzą: James Fei na saksofonie altowym, Taylor Ho Bynum na kornecie i Erica Dicker na skrzypcach.

Jak zapowiada organizator festiwalu Ad Libitum, koncertu będzie transmitowany poprzez stronę http://ad-libitum.pl/transmisja-na-zywo/.

16.10.2012, Warszawa 

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, godz. 20:00