Już dziś premiera Wovoki na Barce!

Autor: 
Redakcja

Dziś warto w Warszawie zrobić dwie rzeczy: zatrzymać w godzinę W oraz wybrać wieczorem na Barkę na koncert Wovoki i Der Father. 

Zespół Wovoka to muzyczny hołd złożony zapomnianym kulturom transowym. Założony w 2012 roku, nazwę zaczerpnął od wielkiego Indianina, mistyka i twórcy "Ghost Dance". Źródłem twórczości zespołu jest znalezienie łącznika pomiędzy typowym składem rock'n'rollowym a praźródłem tej muzyki. Stylistycznie miesza się tu blues z muzyką indian, psychodelia z muzyką ludojadów z Paupi Nowej Gwinei. Wierząc w jeden korzeń łączący całą zaangażowaną muzykę, zespół zwraca się do kultur pierwotnych z pytaniem o muzykę współczesną. Koncert na Barce będzie oficjalną premierą ich debiutanckiej płyty "Trees Against The Sky".
Koncert na Barce będzie oficjalną premierą tego albumu, a wśród specjalnie zaproszonych gości znajda się między innymi: Natalia Przybysz, Macio Moretti, Ray Dickaty, Mamadu Goo Ba, Joanna Halszka Sokołowska i Ola Bilińska.

Zespół Der Father powstał jako duet Daniela Pigońskiego i Joanny Halszki Sokołowskiej. Klawisze, syntezatory, automaty, gitara, melodia i radość to dla ich współpracy słowa kluczowe. Dlatego do składu szybko dołączyła Rihanna, papież, G.D. Busch, Elvis P. i Jerzy A. Rogiewicz - wspierający skład swoim perkusyjnym geniuszem.
Na koncertach materiał z powstającej właśnie debiutanckiej płyty „Wake up”, na której znajdą się między innymi takie przeboje jak „Wake up”, „Der Mother”, czy „Brother”.

CO? Wovoka i Der Father na Barce /LADO w Mieście
GDZIE? BarKa zacumowana między Mostem Świętokrzyskim a kolejowym, przy Skwerze im. Tadeusza Kahla). 
KIEDY? 1 sierpnia godzina 21:00
BILETY? FREE

LADO W MIEŚCIE 2013 to kolejna odsłona jedynego w swoim rodzaju, wakacyjnego cyklu koncertowego, będącego subiektywnym przeglądem tego, co najświeższe i najciekawsze na tzw. scenie niezależnej w Polsce i okolicach. Pojawią się, więc młode, ale już naprawdę dobre zespoły, które naszym zdaniem warto wspierać i promować, projekty znane i lubiane, prezentujące nowy materiał, a także goście z zagranicy.
Kilka z nich będzie miało swoja premierę właśnie w ramach Lado w Mieście i być może nie usłyszycie ich nigdy więcej.
Podobnie jak w zeszłym roku, miejscem Lado w Mieście będzie Barka – unosząca się na wodzie, sprzyjająca wakacyjnej i plażowej atmosferze, letnia scena Planu B i Powiększenia. Nie dajcie się jednak zwieść – niektóre z koncertów na pewno nie pozwolą Wam się zrelaksować!

Tagi: