Joni Mitchell - feta na 75 urodziny w wersji kompaktowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W listopadzie ubiegłego roku legendarna piesniarka Joni Mitchell obchodziła swoje 75 urodziny. Okazja nie byle jaka, więc The Music Center obmyśliło koncert upamiętniający jubileusz i żeby wszystko zadziało się z należytym rozmachem zaprosiło na wieczorny koncert plejadę gwiazd, które ochoczo nie tylko zasiewały, ale również pozwoliły się nagrać i wydać na płycie.

Jako, że Joni wielka postacią świata muzyki jest to w gronie składających hołd znaleźli się m.in. Brandi Carlile, Glen Hansard, Emmylou Harris, Kris Kristofferson, Los Lobos z La Marisoul, Cesar Castro & Xochi Flores, Graham Nash, James Taylor, Seal, Rufus Wainwright oraz Norah Jones; Chaka Khan i nawet Diana Krall.

Całośc zarejestrowana została Dorothy Chandler Pavilion w Los Angeles, co teżnie bez znaczniea, ponieważ w miejscu tym Joni miała okazję wystepować dwukrotnie, pierwszy raz w 1972 roku i potem dwa lata później kiedy artystka promowała, jak się później okazało okryty podwójną platyną w USA i złotem w Wielkiej Brytanii album Court And Spark.

Podczas koncertu jubileuszowego ze sceny zabrzmiały mitchellowskie klasyki i tak Brandi Carlile wraz z Krisem Kristoffersonem wykonali "A Case of You," Seal's zmierzył się z utworem  "Both Sides Now", Diana Krall zaśpiewała "Amelię", Rufus Wainwright "Blue", a Norah Jones sięgnęła po "Court And Spark".

Całość została wydana zarówno na płycie CD zawierającej w sumie 16 utworów, jak również w wersji DVD i jakimś zupełnie niedającym się opisać zrządzeniem losu informacja o płycie dotarła do nas z blisko miesięcznym opóźnieniem, a przecież płytą sygnowana jest przez Decca Records, legendarną oficynę, mającą w Polsce od bardzo dawno oficjalną dystrybucję. Sypiemy więc głowę popiołem, bo to za pewne nasza nieuwaga.

 

Tagi: