John Russell, Steve Beresford, John Edwards i Ståle Liavik Solberg w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

1-go czerwca ewidentnie nie tylko dzieci dostają prezenty. W Pardon, To Tu - na jedynym w Polsce koncercie - wystąpi czołówka brytyjskiej improwizacji. Pierwszy raz na warszawskiej scenie zagrają: John Russell. Steve Beresford, John Edwards i nota bene norweski perkusista Ståle Liavik Solberg.

John Russell od lat 70-tych jest jedna z najważniejszych postaci londyńskiej sceny free improv. Od ponad 40 lat występuje w telewizji i w radiu, nagrywa (dotychczas ponad 50 płyt) i koncertuje. Jest współzałożycielem legendarnego, już nieistniejącego klubu Mopomoso.

Steve Beresford - jeden z założycieli London Improvisers Orchestra, multiinstrumentalista. Był członkiem legendarnej jak i zarówno absurdalnej formacji Portsmouth Sinfonia, w której występowali znakomici muzycy jak Brian Eno czy Michael Nyman - na instrumentach, na których nie umieli grać... Pracował z setkami muzykami, w tym Derek Bailey, Han Bennink, Evan Parker, Otomo Yoshihide i John Zorn. Pracuje także z artystami wizualnymi.

John Edwards to jeden z najbardziej aktywnych muzyków sceny Londyńskiej. Od 1995 stał się filarem londyńskiej sceny improwizowanej grając niemal z każdym. Czy to Peter Brötzmann, Thurston Moore, Louis Moholo-Moholo czy Evan Parker - kazdy potwierdza, ze jest on mistrzem swojego fachu.

Ståle Liavik Solberg jest jedną z centralnych postaci sceny muzyki improwizowanej w Oslo. Gra w takich grupach jak VCDC, regularnie współpracuje z brytyjskim gitarzystą i zasłużonym promotorem muzyki free improv – Johnem Russellem, pianistą i keyboardzistą Jimem Bakerem, saksofonistą Martinem Küchenem czy kompozytorem i wiolonczelistą Fredrickiem Lonberg-Holmem. Solberg to również jeden z organizatorów festiwalu Blow Out! w Oslo. Kuratoruje to wydarzenie wspólnie z perkusistą Paalem Nilssen-Love.

KTO? – John Russell / Steve Beresford / John Edwards / Ståle Liavik Solberg
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 01/06/2015, 20:30
BILETY? – 25 zł

Tagi: