Jesienna kontynuacja Spontaneous Live Series – Live in Dragon 2019

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trzecia edycja Spontaneous Music Festival, w tym roku pod nazwą własną „New Wave Of Impromptu”, startuje za dziesięć dni. Nie jest to jednak jedyny przejaw koncertowej aktywności Trybuny Muzyki Spontanicznej i poznańskiego Klubu Dragon w trakcie rozpoczynającej się właśnie jesieni.

Już we wtorek 24 września odbędzie się pierwszy koncert jesiennej części cyklu „Spontaneous Live Series – Live in Dragon 2019”, zapoczątkowanego w lutym br. koncertem rosyjskiej załogi Brom.
Na głównej scenie Dragona zagra międzynarodowy sekstet Spinifex. Rockowa energia, free jazzowe emocje i dalekowschodnie inspiracje, jakże udanie komponujące się ze sobą w zespole, gwarantują widzom świetną zabawę i niebanalne doznania estetyczne. W grupie Spinifex usłyszymy doskonale znanych Czytelnikom Jazzarium muzyków - saksofonistę Johna Dikemana, gitarzystę Jaspera Stadhoudersa i basistę Gonçalo Almeidę, a także Barta Marisa na trąbce, Tobiasa Kleina na saksofonie altowym i Philippa Mosera na perkusji. Grupa ma w dorobku pięć płyt, a obecna trasa koncertowa promuje album „Soufifex”.

Koncert Spinifex będzie siódmym w cyklu Spontaneous Live Series. Kolejne daty i artyści, jacy pojawią się na scenie Klubu Dragon, są następujący:

15 października – Tatvamasi (kwartet z Lublina, który balansuje na granicy awangardowego rocka i free jazzu, fani muzyki improwizowanej znają ich przede wszystkim z płyty nagranej wspólnie z Vasco Trillą i Yedo Gibsonem)
20 października – Jorge Torresillas Quartet (free jazz z Argentyny, muzycy wydający dla barcelońskiego Discordian Records).
30 października – Peter Orins (perkusja, Francja) solo oraz w duecie/ trio z udziałem m.in. Michała Giżyckiego (klarnet basowy, saksofon).
12 listopada – Witold Oleszak (p), Tomo Jacobson (b) i Peter Ole Jørgensen (dr), polsko-skandynawska mieszanka piorunująca.
15 listopada – Bomb, szwedzkie trio free jazzowe: Anders Lindsjö (b), Anders Uddeskog (dr), Ola Paulson (sax)
4 grudnia – Paweł Doskocz (g)/ Wojtek Kurek (dr), duet poznańsko-warszawski.

Tagi: