Jerzy Małek Group w toruńskim Teatr Muzyczny

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

10-go maja o godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym, w Toruń, w kolejnej odsłonie cyklu Jazz w Pałacu toruńskiej publiczności zaprezentuje się zespół Jerzy Małek Group, w którego skład wchodzą czołowi artyści polskiej sceny jazzowej.


Lider składu – Jerzy Małek – od lat plasuje się w gronie najbardziej uznanych polskich trębaczy.  Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, miedzy innymi Grand Prix Jazz Juniors 99‘ w Krakowie, indywidualnej na festiwalu Jazz nad Odrą 2000, czy tytułu Nowa Nadzieja w ankiecie Jazz Top 2000. Grał i gra  z uznanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Zbigniewem Wegehauptem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Erykiem Kulmem, Henrykiem Miśkiewiczem. W ostatnich latach gra z kwartetem Wojciecha Karolaka, jest także stałym współpracownikiem projektów orkiestrowo-big-bandowych Krzysztofa Herdzina, którego mogliśmy oglądać na scenie Teatru w marcu tego roku. Dziś artysta zwrócony jest w nowym kierunku twórczym - poszerza harmoniczny i melodyczny kontekst swojej muzyki wzbogacając ją o rytmiczne elementy europejskiego folkloru i współczesne brzmienia.


Skład zespołu Jerzego Małka to ścisła czołówka polskiej sceny jazzowej: legendarny saksofonista zespołu Miłość Maciej Sikała, na stałe współpracujący z Nigelem Kennedym pianista Piotr Wyleżoł, perkusista Krzysztof Dziedzic i niekwestionowana gwiazda polskiego kontrabasu jazzowego - Michał Barański. Zespół Jerzego Małka wykona utwory z płyty Stalgia oraz kompozycje z wcześniejszych płyt autorskich lidera.

CO? – Jerzy Małek Group
KTO? –  Maciej Sikała, Krzysztof Dziedzic, Michał Barański, Jerzy Małek
GDZIE? – Teatr Muzyczny, Toruń
KIEDY? – 10/05/2015, 19:00
BILETY? – 50 zł / 40 zł 

Tagi: