Jeff Denson i Lee Konitz zaśpiewają scatem – 7 lipca trafi na półkę album "Jeff Denson Trio + Lee Konitz"

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. wydawcy

Jeff Denson – basista i kompozytor, o którym pisaliśmy przy okazji jego poprzedniej płyty, zapowiedział wydanie kolejnego albumu. Tym razem zespołowi Densona będzie towarzyszyła legenda amerykańskiego jazzu, współtwórca cool jazzu, saksofonista altowy Lee Konitz.

Obydwaj panowie po raz pierwszy spotkali się w 2003 roku, ale do spotkania muzycznego doszło cztery lata później. Wówczas Denson dołączył do kwartetu Lee Konitza, którego posłuchać mogli fani jazzu na całym świecie. Od tamtego czasu, ich muzyczna przyjaźń coraz bardziej się zacieśniała, a jej najnowszy rozdział to nagranie „Jeff Denson Trio + Konitz”
Album zawierać będzie m.in. autorskie kompozycje Densona i Konitza silnie inspirowane ich wspólnym idolem, Lenniem Tristano i będzie pierwszą częścią cyklu nagrań, w których trio Densona zaprasza do wspólnego muzykowania specjalnych gości. Nie zabraknie też takich kompozycji jak, rzadko nagrywane "Background Music" Warne’a Marsha a także tristanowskich "Baby" oraz "East Thirty-Second." Humoru całej sesji doda bęz wątpienia ścieżka wokalna. W jednej z kompozycji będziemy mogli posłuchać, podaj po raz pierwszy w historii jak Lee Konitz i Jeff Denson śpiewają scatem.
Premiera płyty zaplanowana została n 7 lipca, a wydawcą będzie założona przez Jaffa Densona firma Ridgeway Records.

Tagi: