Jazztopad: Grdina/Houle/Loewen oraz Aruán Ortiz Trio

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jazztopad od dwóch lat współpracuje z festiwalem w Vancouver. Owocem tej współpracy była do tej pory prezentacja artystów z Polski w Kanadzie pod szyldem Jazztopad Presents. Tym razem to Kanadyjczycy odwiedzają Wrocław. 22-go listopada w Narodowym Forum Muzyki wystąpią  Grdina/Houle/Loewen oraz Aruán Ortiz Trio.

Grdina/Houle/Loewen, składa się z trójki doświadczonych muzyków, których łączy techniczna solidność i precyzja, ale przede wszystkim pasja poszukiwania nowych muzycznych dróg. Klarnecista François Houle jest znany z ambitnych improwizacji z pogranicza nowoczesnego jazzu i muzyki współczesnej. Gordon Grdina i Kenton Loewen na co dzień grają z alternatywnym songwriterem Danem Manganem w jego grupie Dan Mangan + Blacksmith, fascynuje ich jednak równie muzyka improwizowana. Perkusista Loewen przez długi czas należał do znanej kanadyjkiej grupy Mother Mother, a Grdina rozwija swoje zainteresowania muzyką arabską (w trio  Grdina/Houle/Loewen gra na oudzie).

Aruán Ortiz – kompozytor, pianista i wiolonczelista pochodzący z Kuby i wychowany w Nowym Jorku - eksploruje nieco podobne tereny, ale z innej perspektywy, często wzbogacając swoje improwizacje o wpływy muzyki kubańskiej i haitańskiej. Ten wieczór w NFM będzie okazją do spojrzenia z różnych stron na kierunki współczesnej improwizacji.

CO? - 13. Jazztopad: Grdina/Houle/Loewen / Aruán Ortiz Trio
KTO? - François Houle, Gordon Grdina, Kenton Loewen / Aruán Ortiz Trio: Aruán Ortiz, Brad Jones, Chad Taylor 
GDZIE? - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? - 22/11/2016, 19:00
BILETY? - VIP – 80 zł / Normalny - 60 zł / Ulgowy – 40 zł

Tagi: