Jazztopad: Bänz Oester & The Rainmakers oraz Marcin Masecki

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

26-go listopada we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, w ramach festiwalu Jazztopad usłyszymy dwa koncerty. Jako pierwszy na scenie pojawi się Bänz Oester & The Rainmakers. Po nim usłyszymy Marcina Maseckiego.

The Rainmakers to szwajcarsko-południowoafrykański zespół, znany z żywiołowych występów scenicznych, pulsujących energią i radością. W jego skład wchodzą basista Baenz Oester, saksofonista Ganesh Geymeier, pianista Afrika Mkhize i perkusista Ayanda Sikade. Zrodzony ze spontanicznego wspólnego jamowania projekt ewoluował w pełnowymiarowy zespół, w którego kompozycjach spotykają się wpływy dwóch kontynentów.

W drugiej części koncertu usłyszymy premierowe kompozycje Marcina Maseckiego. Pianista i kompozytor jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych twarzy nowej polskiej muzyki. Swobodnie czuje się w jazzie, awangardzie, muzyce współczesnej, klasycznej, rocku i avant-popie, nie boi się nagrywać swojego wykonania Kunst der Fuge Bacha na stary dyktafon, współpracować z Tomaszem Stańką czy Reni Jusis. Wszędobylski, wszechstronny, bezustannie proponujący nowe rozwiązania i pomysły.

CO? - 13. Jazztopad: Bänz Oester & The Rainmakers / Marcin Masecki
KTO? - Bänz Oester & The Rainmakers: Bänz Oester, Ganesh Geymeier, Mkhize, Ayanda Sikade / Marcin Masecki, Chór NFM, Agnieszka Franków-Żelazny
GDZIE? - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? - 26/11/2016, 19:00
BILETY? - VIP - 80 zł / Normalne - 60 zł / Ulgowe - 40 zł

Tagi: