Jazzmani w Disneyowskim ubraniu - Jazz Loves Disney – A Kind Of Magic

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Piosenki z filmów Disneya to już standardy. Melodie te, niosące z sobą tyle pięknych wspomnień, towarzyszą kolejnym pokoleniom, nie tylko w dzieciństwie, lecz także w dorosłym życiu – jak cenna pamiątka, suwenir łączący nas z niedosięgłym czasem beztroski i zabawy. 

Każdy ma swój ulubiony utwór ze świata Disneya, może nawet niejeden… Nie dziwi więc fakt, że gdy narodził się pomysł na pierwszą część Jazz Loves Disney, tak wielu artystów – wśród nich Gregory Porter, Jamie Cullum i Melody Gardot - z uśmiechem na twarzy zgodziło się wziąć udział w nagraniu albumu.
Wyprodukowane w Disney Studios filmy to niewyczerpane źródło prawdziwych muzycznych perełek. Druga odsłona tego niezwykłego projektu – Jazz Loves Disney 2 – A Kind Of Magic była nagrywana w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku, pod czujnym okiem producenta Jaya Newlanda. Zaaranżowaną przez Roba Mounseya muzykę nagrali wybitni muzycy z The Amazing Keystone Big Band, Appassionato Orchestra pod batutą Mathieu Herzoga. Na krążku pojawia się plejada znakomitościi: Jamie Cullum & Eric Cantona, George Benson, Jacob Collier, Madeleine Peyroux, Laura Mvula, Selah Sue, Angelique Kidjo, Bebel Gilberto, Imany oraz Thomas Dutronc.

Spis utworów:

Beauty And The Beast
Some Day My Prince Will Come
Be Our Guest
Under The Sea
Try Everything
Steamboat Willie
Les Corbeaux / When I See An Elephant Fly
So This Is Love
The Golden Touch
You’ll Be In My Heart
Stay Awake

Tagi: