Jazzitup.pl - jazzowy kalendarz Krakowa i Małopolski

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Pat Metheny, Włodzimierz Nahorny, Lora Szafran, Atom String Quartet, Bartosz Dworak, koncerty w jazzowych klubach, na festiwalach i scenach muzycznych w Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Lusławicach, Czchowie, a nawet dalekich Jaworkach. A wszystko dostępne w jednym miejscu! - jazzowym kalendarzu www.jazzitup.pl

Kraków to jazzowa kolebka Polski. To właśnie w naszym regionie narodził się ten niezwykły nurt muzyczny mający u swych źródeł tak genialnych twórców jak Krzysztof Komeda, Andrzej Trzaskowski, Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Michał Urbaniak , których dzieło godnie kontynuują wspaniali młodzi artyści, wyznaczających obecnie nowe kierunki w jazzie: m.in.: Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Paweł Kaczmarczyk czy Adam Bałdych.

- W Małopolsce w każde wakacje odbywa się ponad setka wydarzeń jazzowych, organizowanych przez kilkadziesiąt instytucji. To zarówno plenerowe koncerty w centrach dużych miast, jak i wydarzenia odbywające się urokliwych miejscowościach na krańcach naszego regionu. Wiele z nich umyka jednak naszej uwadze, nie wiedzą też o tym turyści odwiedzający nasze województwo. A przecież poznawanie Małopolski przez pryzmat muzyki może być niezwykle interesujące! W końcu to stolica naszego regionu, Kraków, jest najważniejszym miejscem na jazzowej mapie Polski – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęło kilkadziesiąt klubów, festiwali, sal koncertowych i centrów kultury Krakowa i Małopolski, m.in.: Harris Piano Jazz Bar, Piec Art Acoustic Jazz Club, Muzyczna Owczarnia, Bombay Music w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Małopolski Ogród Sztuki, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, Festiwal Kultury Żydowskiej, Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, Młyn Jazz Festival w Wadowicach.
Pełne informacje o organizowanych tam w okresie od czerwca do września wydarzeniach można znaleźć w uaktualnianym na bieżąco kalendarzu jazzowym pod adresem www.jazzitup.pl.
W przyszłości organizatorzy planują powiększyć zakres czasowy prezentowanych w kalendarium wydarzeń do 12 miesięcy, a być może rozbudować też platformę do poziomu ogólnopolskiego.

www.jazzitup.pl

Facebook
www.facebook.com/jazzitupPL

Twitter
www.twitter.com/jazzitup_pl

Instagram
@jazzituppl 

Tagi: