JAZZiNSPIRACJE - konkurs dla młodych tówrców w ramach 12 Lublin Jazz Festival

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Lublin Jazz Festival poszerza formułę o konkurs dla młodych artystów - JAZZiNSPIRACJE. Tak więc wszyscy, którzy mają przed sobą fonograficzny debiut warto żeby pochylili się na lubelską inicjatywą, tym bardziej, że poza nagraniem mini albumu, który jest główną nagrodą w konkursie organizator zapewnie także możliwość nagrania profesjonalnego wideoclipu, a także oferuje nagrody pieniężne.

Konkurs skierowany jest do wszystkich urodzonych nie wcześniej niż w 1990 r. i nie później niż 2003 r. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem, ale trzeba się trochę pospieszyć, ponieważ zgłoszenia przyjmowane będą do 15 marca. Dobra wiadomośc jest też taka, że organizator nie będzie się starał sztywno trzymać stylistycznych ram definicjujących jazz jako gatunek, ale mile widzi wartościowe projekty muzyczne oraz twórców inspirujących się jazzem w swoich artystycznych poczynaniach.

Konkurs będzie odbywał się dwuetapowo. Po wstępnej selekcji wyłoniona zostanie grupa muzyków, którzy zaproszeni zostaną do wykonania swojej muzyki przez publicznością Lubelskiego Centrum Kultury 22 i 23 kwietnia w ramach niebiletowanych koncertów.

Tagi: