Jazzarium w Radio WNET: 30.01.2013: Lawrence D. Butch Morris oraz kilka płyt z przyszłości od Power of The Horns i Chrisa Pottera

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina

Tradycyjnie w środę w wersji live w radiu WNET, od dzisiaj na zawsze u nas. Tym razem audycja w znacznej części poświęcona Lawrence'owi D. Butchowi Morrisowi. Wiadomość o jego nagłej śmierci do cios dla muzyki dzisiejszych czasów. Był wielkim jazzowym architektem, ale czy tylko jazzowym? Czerpał z każdej muzyki, a cel był jeden - zbudować nowy fascynujący świat dźwięków i na nowo, przy pomocy orkiestry poukładać muzyczny świat. Robył to z wielkim powodzeniem od wielu dekad, raz prowadząć swoje Conductions, kiedy indziej, szczególnie w ostatnich latach stając z batutą przed Nublu Orchestra. Był fascynującym twórcą, którego rola w muzyce XX i XXi wieku jest trudna do przecenienia. Obyśmy go zapamiętali, w przeciwieństwie do wielu, nie tylko za to, że był tak łudząco podobny do aktora Morgana Freemana.

W dalszej cześci audycji trochę o nadchodzących premierach. O bardzo już wyczekiwanej płycie "Alaman" grupy Powet Of The Horns, o Chrisie Potterze i jego albumie The Sirens", o FIre Orchestra i o wystawie fotografii ECM w Monachium.

 

Jazzarium w radiu WNET 30.01.2013: audycję prowadzą Kajetan Prochyra i Maciej Karłowski by Jazzariumpl on Mixcloud