Jazzarium Recommends - nowa polska muzyka improwizowana!

Autor: 
Redakcja

Drogie Czytelniczki! Drodzy Czytelnicy!

Kiedy nasz kraj skrywała jeszcze puchowa kołdra śniegu... czyli jakieś 2-3 tygodnie temu, pomyśleliśmy, że chcielibyśmy rozgrzać Was wiosennie a przy tym podzielić się znakomitą muzyką, która dobiero trafi na sklepowe półki. Z radością wielką możemy zdradzić, że przygotowanie tej składanki było tak proste jak wykonanie 3 telefonów - do Pawła Szamburskiego (Lado ABC), Oli Trzaski (Kilogram Records) i Jarka Polita (For Tune Records). Wszyscy od razu się zgodzili - bo wiedzieli, że to Wy - Czytelnicy i Czytelniczki, Słuchacze i Słuchaczki - tworzycie tę jazzową wspolnotę i to właśnie z Wami warto podzielić się najświeższymi efektami swojej twórczości. Jesteście fajni.

Oto więc zapraszamy do słuchania utworów z nowych płyt Mikołaja Trzaski, Marcina Maseckiego, Piotra Damasiewicza, Wacława ZImpla, Cukunftu, Shofaru, Ed Wood, LXMP...
Co szczególnie nas cieszy niedługo po upublicznieniu naszej składanki odezwali się do nas kolejni artyści - Krzysztof Gradziuk, Maciej Garbowski, Dominik Wania... Dzięki temu nasza składanka pęcznieje, wzbogacając się o nową muzykę RGG czy kwartetu ELMA.

Kajetan Prochyra wyrusza dziś na Jazzahead - jazzowe targi, które odbywają się w Bremie. Zawiezie tam naszą składankę by pokazać jaką muzykę tworzy się nad Wisłą. Dzielcie się nią i Wy! Na razie składanka dostępna jest w wersji do słuchania. Wkrótce będzie ją także można pobrać, wgrać na przenośny odtwarzacz i słuchać cały dzień i całą noc.

Dziękujemy przeogromnie wszystkim Artystom i Wydawcom, którzy sprawili, że ten miks przebojów mógł się wydarzyć. Szczególna wdzięczność dla Pawła Szamburskiego, Oli i Mikołaja Trzaski i Jarka Polita - za Waszą pracę, za otwartość i odwagę!

Zapraszamy do słuchania!
 

Tagi: