JAZZARIUM FEST!: promocja dla czytelników portalu Jazzarium.pl

Autor: 
Redakcja

Jak wierni czytelnicy Jazzarium.pl dobrze wiedzą, w listopadzie, w Novym Kinie Praha odbywać się będzie po raz pierwszy JAZZARIUM FEST!

 

Specjalnie dla Czytelników portalu Jazzarium.pl, we współpracy z Ticket Pro przygotowaliśmy specjalną promocję.

Kupując bilety za pośrednictwe poniższych linków kosztują one odpowiednio:

 

High Definition i Masecki/Tymański/Moretti Trio - 50 PLN KUP BILET

(promocja ważna do 4go listopada, odbiór biletów w kasie kina w dniu koncertu)

 

Steve Coleman Reflex - 100 PLN KUP BILET

(promocja ważna do 5go listopada, odbiór biletów w kasie kina w dniu koncertu)

 

Henry Threadgill Zooid - 100 PLN KUP BILET

(promocja ważna do 14go listopada, odbiór biletów zgodnie z regulaminem Ticket Pro)

 

Bilety studenckie można kupować nadal w cenie 70 PLN na stronach Ticket Pro i AdamiakJazz.pl

 

Polecamy i zapraszamy!

 

 

 

 

7 listopada

High Definition - zwycięzca chyba wszystkich konkursów dla nowych zespołów, w których tylko brali udział - od Brukseli po Jelenią Górę (a do tego Piotr Orzechowski, pianista zespołu zgarnął jeszcze Grand Prix na festiwalu Montreaux). 

Trio Masecki/Tymański/Moretti - nikogo z członków zespołu przedstawiać tu nie trzeba. Na Jazzarium Fest! zagrają standardy jazzowe. Brzmi banalnie? Przyjdźcie, a przekonajcie się, że będzie dokładnie na odwrót

8 listopada

Steve Coleman Reflex

Steve Coleman - jeden z gigantów saksofonu, kompozycji, innowator sceny improwizowanej, twórca m-base'u. W trio - czystej jazzowej formie gościł w latach 90tych w klubie Akwarium. W listopadzie przywiezie do warszawy młodych muzyków - Marcusa Gilmore'a - przez wielu, mimo młodego wieku, nazywanego wybitnym, znanego chociażby z trio Vijay'a Iyera oraz Davida Virellesa -pianistę, którego New York Times uznał za jenego z 4 najważniejszych dziś młodych wirtuozów czarno-białej klawiatury

24 listopada

Henry Threadgill Zooid

Henry Threadgill - kompozytor, multiinstrumentalista, który od wczesnych lat 70. należy do awangardy współczesnej muzyki instrumentalnej. Na swoim koncie ma ponad 150 projektów. Jego muzyka jest połączeniem tradycji Great Black Music  z  ideami charakterystycznymi dla muzyki współczesnej Czerpie  inspiracje zarówno z afrykańskiego czy hinduskiego folkloru jak i całej jazzowej tradycji czy nawet amerykańskiej muzyki marszowej. Należy do tej grupy muzyków z ACCM, którzy jak Anthony Braxton, Rosoce Mitchell, Leo Smith czy M.R.Abrams wypracowali własny muzyczny świat, obejmujący nie tylko indywidualny styl gry ale także techniki kompozycji i notacji.

ZOOID to sekstet z Jose Davila na puzonie i tubie, Liberty Ullmanem na gitarze, Stomu Takeshi na basie, Elliotem Kavee na perkusji i okazjonalnie z Christopherem Hoffmanem na wiolonczeli. Zespól wydał w ostatnich latach trzy płyty dla wytwórni Pi Records, z których ostatnia „This Bring Us To vol.2” była entuzjastycznie oceniona przez światową krytykę. Zespół wykonuje kompozycje Henry Threadgilla, w których artysta wykorzystuje techniki zbliżone do muzyki serialnej. Każdy z członków zespołu gra serie trzydźwiękowych akordów, które na bazie zmiennego rytmu tworzą polifoniczne wzory, krążące wokół centrum tonalnego. Mimo skomplikowanych pomysłów na organizację samego materiału, muzykę ZOOID przenika charakterystyczny dla kompozycji Threadgilla jazzowy groove czy balladowy liryzm.  

 
Patronami medialnymi Jazzarium Fest! są Tygodnik Polityka i Radio Chilli Zet!
Tagi: