Jazzarium Cafe zaprasza na koncerty!

Autor: 
Redakcja

W najbliższy weekend Jazzarium Cafe zaprasza na dwa koncerty: w piątek 6 grudnia zaprezentuje się trio: Martin Simon/Paweł Mazurczak/Adam Rozenman, natomiast w sobotę 7 grudnia będzie można posłuchać Piotra Dąbrowskiego - medytacje dźwiękowe na perkusję solo. Obydwa koncerty rozpoczną się o godz. 21.00.

Martin Simon jest kompozytorem i gitarzystą. Łączy jazz, muzykę klasyczną i etniczną. Tworzy również muzyką eksperymentalną i elektroniczną. Simon dorastał w Bratysławie. W wieku 10 lat zaczął grać na gitarze klasycznej. Do pierwszego zespołu wciągnął go jego starszy brat grający na saksofonie. Jako lider jazz-rockowej formacji JAZZVA, zdobył główną nagrodę New Faces of Slovak Jazz. Dla Słowackiego Radia nagrał autorski projekt w ramach cyklu Jazz pod piramidą. W 1998 roku przeprowadził się do USA. Jest absolwentem Brooklyn College Conservatory of Music w Nowym Jorku. Studiował u znanej postaci amerykańskiej współczesnej sceny nagrodzonej nominacjami Grammy i Pulitzer'a - Tanii León. Ukończył również podyplomowe studia interaktywnych mediów i sztuki. Był wykładowcą w Pratt Institute na wydziale muzyki filmowej. Jego solowy gitarowy album nagrany z gitarzystą Astorem Escoto “Escoto & Simon - Collage” otrzymał recenzje jako jeden z najlepszych współczesnych gitarowych albumów. Simon jest autorem koncepcji muzyki konwersacyjnej, którą zaprezentował w 2007 roku na międzynarodowej konferencji International Society for Improvised Music w Chicago wśród mistrzów improwizacji takich jak Oliver Lake, Art Lande, Mazen Kerbaj, Stephen Nachmanovitch, Pauline Oliveros, Michael Zerang, Anto Pett. Powrót do słowianskich korzeni znalazł swoje odzwierciedlenie w jego autorskim projekcie Slavicada.
 


Piotr Dąbrowski jest perkusjonistą, artystą plastykiem, intuicjonistą, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień oraz barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Występuje z programem solowym a także w trio KOM z Rayem Dickatym i Wojciechem Kwapisińskim, w duecie Origami z Szymonem Tarkowskim, w duecie perkusyjnym z Michałem Kasperkiem, duecie Głupkowie z Mieczysławem Litwińskim. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonuje program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Jest autorem i wykonawcą interaktywnej audycji perkusyjnej dla dzieci pt: "Świat. Świat dźwięku". Współtworzył razem z Maciejem Puczyńskim, operatorem i reżyserem filmowym i perkusistą w jednym Projekt Dźwięk.

 

 

KTO? Martin Simon/Paweł Mazurczak/Adam Rozenman
GDZIE? Jazzarium Cafe, ul. Wilcza 50/52 Warszawa
KIEDY? 6 grudnia, 21.00
BILETY: 20 zł

KTO? Piotr Dąbrowski
GDZIE? Jazzarium Cafe, ul. Wilcza 50/52 Warszawa
KIEDY? 7 grudnia, 21.00
BILETY: 15 zł