Jazz z Nowego Orleanu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W Living Room, studio nagraniowym stworzonym w XX-wiecznym kościele znajdującym się w Nowym Orleanie, powstał album funkującej formacji Mad Skillet, w której skład wchodzą John Medeski (instrumenty klawiszowe), Will Bernard (gitara), oraz dwaj członkowie zespołu Dirty Dozen Brass Band: Kirk Joseph (suzafon) i Terence Higgins (perkusista). 9 listopada wydawnictwo ukazało się nakładem Indirecto Records.

W kompozycjach Mad Skillet słychać wpływy The Meters, Ennio Morricone oraz Sun Ra. Zespół powstał podczas nieoficjalnych jam sessions w trakcie New Orleans Jazz & Heritage Festival. Jak twierdzi sam Medeski: „Tam się coś wydarzyło. (…) Za każdym razem, kiedy gramy, to naprawdę jest magiczne. To ma swoje właśnie życie, poza nami. (…) Istnieje szczególny rodzaj energii, który mają ludzie w Nowym Orleanie i nie znajdzie się go nigdzie indziej”.

Na początku listopada zespól rozpoczął 13-dniową trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Choć trasa nie obejmuje Nowego Orleanu, słuchacze mogą być pewni, że poczują ducha miasta na każdym z koncertów.

Tagi: