Jazz po polsku w Kopenhadze!

Autor: 
Redakcja

Copenhagen Jazz Festival, jeden z największych festiwali jazzowych w Europie, gościć będzie w tym roku aż dziesięć polskich zespołów. Artyści wystąpią w ramach polsko-duńskiego projektu JAZZ PO POLSKU. Jazzpospolita, Levity, Hera, The Light, Leszek Możdżer, GMO Trio, Tomasz Licak Sextet, Nowicki-Święs-Frankiewicz Trio, Imagination Quartet, i Niechęć zaprezentują się międzynarodowej publiczności w dniach 12-14 lipca w Kopenhadze.

JAZZ PO POLSKU przedstawia szerokie spektrum możliwości krajowych wykonawców. W Kopenhadze zobaczymy polskie tria i kwartety, polsko-duński sekstet oraz  solowy występ fortepianowy. Koncerty odbędą się w Sali koncertowej Planeten, Kopenhaskiego Centrum Kultury Huset-KBH przy Rådhusstræde 13, z wyjątkiem koncertu Leszka Możdżera, który odbędzie się w Riddersalen, Frederiksberg Slot,  Roskildevej 28 A, 2000 Frederiksberg. Bilety w cenie 60, 120, 150 I 180 koron duńskich dostępne na JazzKlubben.

Seria koncertów jest wynikiem polsko-duńskiej współpracy pomiędzy Ambasadą Polską w Kopenhadze, Instytutem Adama Mickiewicza, Stołeczną Estradą i OnlyMusicPR a Huset-KBH, JazzDanmark i Sundance Music oraz niezależnymi organizacjami, które przyczyniły się do realizacji projektu: Multikulti, IMS, Stowarzyszenie Menedżerów Nowej Gospodarki i AheadStudio.

Tagi: