Jazz na Starówce - Shai Maestro Trio w sobotę na Rynku Starego Miasta

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Shai Maestro Trio istnieje od Trio od 5 lat. Grają na całym świecie wzbudzając uznanie publiczności i krytyków. Występowali z grupą Chicka Corei, Esperanzy Spalding i Diany Krall. 25-go lipca wystąpią na Rynku Starego Miasta w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz na Starówce

Shai Maestro urodził się w Izraelu 5 lutego 1987 roku. Naukę gry na pianinie rozpoczął w wieku 5 lat. Trzy lata później pierwszy raz zetknął się z jazzem słuchając nagrań Oscara Petersona. Kontynuował naukę w średniej szkole w Givataim w Izraelu, później studiował w konserwatorium w Jerozolimie. W 2002 i 2003 wygrał krajowy konkurs „Jazz Signs". W wieku 16 lat ukończył kurs w Berklee College of Music w Bostonie i otrzymał propozycję studiów na tej uczelni oraz stypendium, ale z niego nie skorzystał. Przyjął zaproszenie dołączenia do tria Avishai Cohena. Shai Maestro na fortepianie, Mark Guiliana na perkusji i Avishai na kontrabasie – przez pięć lat trio koncertowało na całym świecie, występowali na największych scenach, nagrali sześć albumów.

W 2009 roku Shai przeprowadził się do Nowego Jorku. Występował z Johnem Pattitucci, Jorge Rossy, Keithem Carlockiem, Nate Smithem, Gilad Hekelsmanem, Scottem Colleyem, Jimmy Greenem, Mattem Penmanem, Ari Hoenigiem i innymi.

W 2011 roku rozstał się z Avishai Cohenem i założył własne trio. Wszyscy muzycy mieszkają w Brooklynie, a od chwili powstania występują na festiwalach, w klubach, salach koncertowych. Nagrali dwa albumy, pierwszy zatytułowany Shai Maestro Trio z 2012 roku. Tytuł najnowszego albumu - “The Road to Ithaca”, odnosi się do wiersza greckiego poety Constantina Cavafy, który inspirował się Odyseją Homera.

CO? – Shai Maestro Trio
KTO? – Shai Maestro, Jorge Roeder, Ziv Ravitz
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 25/07/2015, 19:00
BILETY? – wstęp wolny

Tagi: