Jazz na Starówce: Aga Zaryan Quartet

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

24 sierpnia, na Rynku Starego Miasta, w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz na Starówce wystąpi Aga Zaryan . Usłyszymy jej najnowszy, siódmy album "High & Low", na którym prezentuje nowe brzmienie swojej muzyki, czerpiąc z tradycji r&b, funky, bossa novy i jazzu.

Aga Zaryan.  Wokalistce udało się połączyć cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem wielu albumów, w tym złotego, platynowych i multiplatynowych.

Na swoim koncie ma 9 albumów: "My Lullaby", "Picking Up The Pieces", "Umiera piękno", "Looing Walking Being" ,"A Book of Luminous Things", "Księga Olśnień"," Remembering Nina & Abbey" "What Xmas means to me", "High & Low". Jest laureatką wielu nagród w świecie muzycznym, m.in.: Fryderyka (Jazzowy album roku, Jazzowy artysta roku), ośmiokrotna zwyciężczyni plebiscytu "Pierwsza Dama Polskiego Jazzu" według magazynu Jazz Forum. Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017. Występowała w licznych klubach i na festiwalach w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Francji, Szwecji, Czarnogórze, Bułgarii, Turcji, Rosji i Islandii.

CO? – Jazz na Starówce: Aga Zaryan Quartet
KTO? – Aga Zaryan, Michał Tokaj, Szymon Mika, Sławomir Kurkiewicz, Patryk Dobosz, Irena Kijewska|
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 24/08/2019; 19:00
BILETY? – Wstęp wolny

Tagi: