Jazz at Lincoln Center Orchestra świętuje 100. urodziny Leonarda Bernsteina w Narodowym Forum Muzyki

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jazz at Lincoln Center Orchestra i Wynton Marsalis w szczególny sposób włączają się w obchody jubileuszu znakomitego nauczyciela, kompozytora i myśliciela Leonarda Bernsteina. Nominowany do Grammy kompozytor i aranżer Richard DeRosa we współpracy z puzonistą JLCO Vincentem Gardnerem opracuje jedyne w swoim rodzaju aranżacje muzyki Bernsteina dla JLCO. Koncert odbędzi się 4 lutego, w Narodowym Forum Muzyki, we Wrocławiu.

Zespół przedstawi fragmenty klasycznych utworów, takich jak West Side Story i Kandyd, a także mniej znane skarby z bogatego dorobku Bernsteina. Zgodnie z oczekiwaniami swoich wielbicieli JLCO spojrzy na twórczość kompozytora wnikliwie, w sposób, jaki bardzo spopularyzował sam Bernstein. Dziedzictwo kompozytora żyje w wielu dziedzinach i nurtach muzyki, a ten koncert pokaże, dlaczego jego muzyka wzruszała tak wielu ludzi i dlaczego zasługuje na ciągłe zgłębianie.

CO? – Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis presents: Leonard Bernstein at 100
KTO? – Wynton Marsalis, Kenny Rampton, Marcus Printup, Chris Crenshaw, Vincent Gardner, Jeffery Miller, Victor Goines, Ted Nash, Walter Blanding, Sherman Irby, Paul Nedzela, Dan Nimmer, Carlos Henriquez, Marion Felder
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 04/02/2018, 19:00
BILETY? – VIP - 350 PLN / 250 PLN | I kategoria - 200 PLN | II kategoria - 160 PLN | III kategoria - 110 PLN

 

Tagi: