Jazz Jantar 2023: zmiana w programie w miejsce Junko Uedy wystąpi Anna Gadt!!!!!!!

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Bardzo ważna informacja dotycząca 26. Festiwalu Jazz Jantar: z powodu choroby Junko Ueda koncert PoiL Ueda zaplanowany na 9 listopada został odwołany. 9.11 wystąpi kwartet Anny Gadt z nowym materiałem „Hope is an Anchor”.

Anna Gadt Quartet

Kwartet tworzą artyści poruszających się na styku muzyki improwizowanej, jazzowej, współczesnej muzyki klasycznej, ale także tradycji i kierunków eksperymentalnych.
Wokalistkę, improwizatorkę a zarazem liderkę kwartetu od lat fascynuje człowiek i jego twórcze możliwości. Na przekór rzeczywistości w swoich utworach odnosi się do ludzkiej umiejętności znajdowania i tworzenia piękna oraz czynienia bezinteresownego dobra, a także towarzyszącemu człowiekowi, dojmującemu uczuciu tęsknoty za czymś, czego nigdy nie posiadał.
 

 

Dalsze zdarzenia tego dnia odbędą się już zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Po dziesięciu latach - z dokładnością co do dnia i miesiąca - The Necks ponownie wystąpi na scenie festiwalu Jazz Jantar, ale w międzyczasie australijskie trio zdążyło nagrać sześć albumów, rozwinąć swoje brzmienie i wzbogacić o kolejne eksperymenty, więc na tym zbieżności się kończą - to będzie zupełnie inny koncert. Niezmiennie oparty o hipnotyczne powtórzenia immanentne dla brzmienia zespołu, ale wzbogacony doświadczeniami zbieranymi od ponad trzech i pół dekady.
Recenzję "Travel" Bartek Chaciński z Polityki rozpoczął od podkreślenia, że The Necks to jeden z jego ulubionych zespołów, a później dodał: "Nie dość, że jak zwykle nagrania The Necks są ćwiczeniami ze skupienia, pozwalają przeprogramować myślenie o muzyce, na nowo zachwycić się tym, że można słuchać w innym tempie, to jeszcze pozostawiają w tej wersji pewien niedosyt i zręcznie opowiadają historię zespołu".
"Travel" jest dziewiętnastym albumem w dorobku Australijczyków, a powstał w ramach rutyny, jaką muzycy w ostatnim czasie narzucili sobie - zaczynanie dnia od dwudziestominutowej improwizacji. Podczas festiwalu Jazz Jantar polska publiczność usłyszy jego zawartość na scenie po raz pierwszy, oczywiście w wersjach wzbogaconych przez dalsze improwizowanie wokół wyjściowych tematów.