Jazz Jantar 2020: Immortal Onions zagrają 25 września

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

Ich debiutancki album „Ocelot of Salvation” zwrócił uwagę zarówno krytyków, który ocenili go bardzo wysoko, jak również słuchaczy, którzy tłumnie zjawiali się na ich koncertach. O kim mowa? O Immortal Onions, zespole który znany jest doskonale jazzfanom i który wkrótce wystąpi podczas wsześniowej odsłonie festiwalu Jazz Jantar.

Trio powstało wiosną 2016 roku, a wśród swoich inspiracji wymieniają takich artystów jak Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara czy Tigran Hamasyan. O klasyfikację jednak niełatwo, bo trio nawiązuje do wielu gatunków - słuchać u nich wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, a nawet progresywnego metalu. Swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami. Wystąpili w kilkunastu państwach i zagrali na wielu festiwalach.

Na początku tego roku muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią U Know Me Records, co zaowocowało wydaniem ich drugiej studyjnej płyty „XD [Experience Design]”. Album to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz wzbogacone o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

 

BILETY

20 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
25 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury30 zł – bez zniżek 
Tagi: