Jazz Jantar 2015: Mari Kvien Brunvoll, Too Noisy Fish i HoTS

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trzeciego dnia festiwalu Jazz Jantar 2015, 7-go listopada, w Klubie Żak wystąpi Mari Kvien Brunvoll. Drugim koncertem wieczoru będzie fortepianowe trio Too Noisy Fish. Na koniec zagra młoda, polska grupa HoTS.

Mimo zaledwie kilku lat obecności na scenie, Mari Kvien Brunvoll zdążyła wystąpić na wielu europejskich festiwalach, prezentując swoją wizję muzyki zarówno publiczności jazzowej, jak i odbiorcom całkowicie odmiennych brzmień. Trafiała do jednego programu z takimi artystami, jak Antony and the Johnsons, Vijay Iyer, Zola Jesus, Pat Metheny czy Biosphere. Po przesłuchaniu debiutanckiego albumu Norweżki szybko staje się jasne, że tak różnorodne otoczenie jest dla niej całkowicie naturalne. Słchań n nim hip-hopowe bity, popowe melodie, ambientowe pejzaże, a także chór zapętlonych wokali jej autorstwa. Całość powstała bez użycia wcześniej przygotowanych ścieżek, została zarejestrowana na żywo i poddana niewielkiej obróbce studyjnej.

Too Noisy Fish to trio fortepianowe, które nie boi się ryzyka, jest odważne i pełne humoru. Belgijski skład bada w całkowicie dowolny sposób style lub inspiracje takie jak jazz, muzyka klasyczna i filmowa, ambient i improwizacja.

Jako członkowie Flat Earth Society grali ze sobą już wiele lat, aby jako trio razem stworzyć muzykę, która brzmi znajomo i jednocześnie ma w sobie świeżość. Zespół balansuje pomiędzy różnymi nastrojami i gatunkami, przez co trudno ich jednoznacznie zaklasyfikować, a jednocześnie ukazują swoją pieczołowitość i doskonałe umiejętności techniczne.

Na swoim koncie mają dwa albumy, w tym Fight Eat Sleep produkowany przez Oza Fritza. Zespół przygotowuje się do wydania trzeciej płyty, która ujrzy światło dzienne w 2016 roku.

HoTS to zespół, który szuka własnego brzmienia - nowoczesnego, nawiązującego do tradycji europejskiego jazzu, ale będącego przede wszystkim wyrazem wyobraźni i wrażliwości muzycznej.

Muzyka HoTS to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza. Członkowie zespołu to absolwenci szkoły muzycznej imienia Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

CO? – Jazz Jantar 2015: Mari Kvien Brunvoll / Too Noisy Fish / HoTS
KTO? – Mari Kvien Brunvoll / Too Noisy Fish: Peter Vandenberghe, Kristof Roseeuw, Teun Verbruggen / HoTS: Mikołaj Poncyljusz, Radosław Nowak, Bartosz Tkacz, Adam Prokopowicz, Jakub Kinsner
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 07/11/2015, 20:00
BILETY? – 60 zł / 40 zł / 30 zł
KARNET? – 400 zł

Tagi: