jaZZ i Okolice 2016: Sylvie Courvoisier TRIO

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Sylvie Courvoisier TRIO with Kenny Wollesen and Drew Gress, wystąpi 10-go listopada w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, w ramach festiwalu jaZZ i Okolice 2016.

Pianistka, kompozytorka i improwizatorka, Sylvie Courvoisier urodził się w Lozannie, w Szwajcarii, gdzie w wieku lat sześciu rozpoczęła muzyczną edukację w klasie fortepianu. Począwszy od 1996 roku rozpoczęła międzynarodowa karierę pianistyczną. W 1998 roku zamieszkała w Nowym Jorku. Środowisko muzyczne tego miasta bardzo szybko dostrzegło jej obecnośc i zaprosiło do licznych współprac. Sylvie z dużym „wyczuciem i smakiem” porusza się zarówno w formach klasycznych jak i w muzyce improwizowanej, ponadto komponuje oraz  wykonuje muzykę na użytek teatru i baletu.

Do tej chwili pianistka nagrała ponad 35 autorskich płyt, które ukazały się w wydawnictwach: ECM, Tzadik oraz Intakt Records. Ponadto wzięła udział w nagraniu ponad 70 płyt innych muzyków, najczęściej współpracowała z takimi artystami jak: John Zorn, Ikue Mori, Susie Ibarra, Joey Baron, Tim Berne, Tony Oxley, Yusef Lateef, Tomasz Stańko, Evan Parker, Joelle Leandre, Herb Robertson, Butch Morris, Mark Dresser, Ellery Eskelin, Lotte Anker, Fred Frith, Michel Godard, Scott Colley, Drew Gress i Mark Feldman.

CO? - jaZZ i Okolice 2016: Sylvie Courvoisier Trio with Kenny Wollesen and Drew Gress
KTO? - Sylvie Courvoisier, Drew Gress, Kenny Wollesen
GDZIE? - Filharmonia Śląska, Katowice
KIEDY? - 10/11/2016, 20:00
BILETY? - 30 zł

Tagi: