JASON KAO HWANG/EDGE na trzech koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. prom.

Jason Kao Hwang to merykański kompozytor, wykładowca i jedna z najważniejszych postaci w świecie improwizacji free jazzowej. W Ankiecie Krytyków Downbeatu w 2011 roku Jason Kao Hwang zdobył 2 miejsce w kategorii Wschodzaca Gwiazda - skrzypce. Edge to jego kwartet, w skład którego wchodzą Taylor Ho Bynum (kornet, flugelhorn), Andrew Drury (perkusjonalia), Ken Filiano (kontrabas) i on sam (kompozycje, skrzypce). Muzycy zagrają w październiku w Polsce krótką trasę. 

Mocno osadzony w wielkomiejskim klimacie Nowego Jorku, EDGE splata przeszłość i przyszłość w muzycznych opowieściach o blaskach i cieniach życia. Ich instrumenty, pobrzmiewające niekiedy ludzkimi i zwierzęcymi odgłosami, zgłębiają muzycznie rozmaite historie, kultury i gatunki.

Ich pierwsza płyta, "Edge" (2006, Asian Improv Records) uplasowała się na 14 miejscu listy przebojów radia CMJ, natomiast "Stories Before Within" (2008, Innova Records) w marcu zajęła 9 miejsce. "Stories" został wybrany jako jednen z dziesięciu najlepszych albumów 2008 roku przez Coda Magazine i All About Jazz. Trzeci album, "Crossroads Unseen" (Euonymus) jest właśnie przygotowywany, a ukaże się na jesieni 2011 roku. Trasa po Polsce będzie promowała ten najnowszy album.

Trasa ta odbywa się pod patronatem portalu Jazzarium.pl

14 października - Scena na piętrze "MADE IN JAZZ" , Poznań, 
15 października - Hipnoza, "Jazz i Okolice"    Katowice,  koncert & warsztaty improwizacji
16 października - Alchemia "Krakowska Jesień Jazzowa", Kraków