Jan Sebastian… Brad

Autor: 
Redakcja

Rondo. Ostinato i Toccata - to nowy utwór… jazzowego pianisty Brada Mehldaua. Znany z serii płyty The Art of Trio, jazzowych interpretacji muzyki Radiohead a ostatnio elektrycznego duetu z Markiem Giulianą Mehliana, na zamówienie Carnegie Hall przygotowuje nowe dzieło pt. „Three Pieces After Bach”.

Na koncert premierowy złożą się: Bachowy „Well-Tempered Clavier”, jazzowe kompozycje Mehldaua oraz prawykonanie „Three Pieces”.

Brad Mehldau obecny jest na jazzowej scenie od lat 90tych. Pianista jest przede wszystkim improwizatorem - czerpiącym inspiracje z tego, co w muzyce niespodziewane, co wydarzyć może się spontanicznie tu i teraz. Z drugiej strony fascynuje go architektura kompozycji - stąd wzięcie za punkt odniesienia muzyki Bacha jest dla jazzmana wyzwaniem więcej niż pociągającym.

Premierowy koncert odbędzie się 16 grudnia w Carnegie Hall. Kolejnych wykonań można spodziewać się w National Concert Hall  w Dublinie i Wigmore Hall i the Royal Conservatory of Music w Toronto. Instytucje te są współproducentami nowego dzieła.

Tagi: