Ivo Perelman – Brass And Ivory Tales już dostępna.

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Najnowsza płyta w katalogu fundacji Słuchaj od dziś dostępna jest w serwisie bandcamp, a wkrótce być może też na sklepowych półkach. Brass and Ivory Tales to obszerne, dziewięciopłytowe wydawnictwo, w skład którego wchodzą studyjne sesje nagrane w towarzystwie wybitnych postaci światowej sceny pianistycznej.

Dziewięć duetów nagranych pomiędzy 2014 a 2021 roku zrealizowanych w nowojorskim studiu Jima Clouse’a, a wśród zaproszonych gości tak wybitne postaci światowej pianistyki jak Dave Burrell, Marilyn Crispell, Agusti Fernandez. Są także nagrania artystów młodszych takich jak Sylvie Courvoisier, Angelica Sanchez, Aaron Parks czy Aruan Ortiz oraz gwiazd doskonale znanych w Polsce i będących filarami ECM Craiga Taborna i Vijaya Iyera.

Album opatrzony jest także esejem pióra słynnego amerykańskiego krytyka Neila Tessera. (Grammy za liner notes do reedycji albumu Afro Blue Impressions Johna Coltrane’a oraz nagroda Life Achievement przyznana przez słynną Jazz Journalists Association).

Okazja do wydania boxu Brass And Ivory Tales jest niepowtarzalna. W tym roku ten znakomity amerykański, saksofonista i malarz urodzony w Sao Paulo obchodzi 60 urodziny.

 

Tagi: