Intersecting Lives - nowa płyta tria Guillermo Gregorio / Joe Fonda / Ramon Lopez już dostępna.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Guillermo Gregorio - wielka postać świata improwizacji, wybitny klarnecista i lider. Z dumą ogłaszamy, że najnowszy jego album zatytułowany Intersecting Lives wydany został nakładem warszawskiej oficyny wydawniczej FSRecords (Fundacja Słuchaj!).

ALbum zawiera materiał studyjny nagrany 11 grudnia 2018 roku w Tedesco Studio w New Jersey. Całość to osiem utworów. Trzy z nich wyszły spod pióra Guillermo Gregorio, pięć to efekt artystycznego natchnienia całej trójki zaproszonych do sesji muzyków. Oprócz lidera jest to wyborny kontrabasista Joe Fonda, którego usłyszeć mogliśmy wczesniej na niezliczonej ilości płyt takich muzyków jak Wadada Leo Smith, Michael Jeffrey Stevens, Herb Robertson, Oliver Lake no i oczywiście Anthony Braxton, z którym współpracuje od lat i wydał razem ponad 15 albumów. Miłośnikom jazzu w Polsce zapewne lepiej znany jest ze znakomitej płyty Irka Wojtczaka zatytułowanej Folk Five, jak również z płyty Wandering The Sound nagranej m.in z Rafałem Mazurem i podobnie jak Intersecting Lives także wydanej w FSRecords. Za zestawem perkusyjnym zasiadł natomiast jeden z najbardziej aktywnych, wszechstronnych i wyśmienitych perksuistów na scenie Starego Kontynentu, całkiem dobrze znany naszym czytelnikom, mieszkający we Francji Hiszpan, Ramon Lopez, którego nie raz mogliśmy podziwiać czy to w projektach Agustiego Fernandeza, Barry'ego Guya czy Satoko Fujii.

Intersecting Lives trafi na sklepowe półki już wkrótce. Od zaraz dostęna jest poprzez stronę bandcamp Fundacji Słuchaj do której link znajduje się poniżej. 

 

Tagi: